Малий і середній бізнес.

«Про хід виконання Програми розвитку малого і середнього підприємництва у Волноваському районі на 2017-2018 роки за І півріччя 2018 року»

Одним із механізмів спільної роботи райдержадміністрації і малого бізнесу є Програма розвитку малого і середнього підприємництва у Волноваському районі на 2017-2018 роки, яка затверджена рішенням районної ради від 22.02.2017 №7/13-302.

Робота управлінь та відділів райдержадміністрації, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування протягом 2018 року була спрямована на забезпечення виконання пріоритетних і першочергових завдань, визначених Програмою. Результати за І півріччя 2018 року свідчать, як про досягнення певних позитивних результатів, так і про недостатнє зростання або невиконання окремих показників, передбачених Програмою.

В районі сформований значний сектор малого підприємництва.

Станом на 01.07.2018 кількість малих підприємств складає близько           456 одиниць. Середньооблікова чисельність працюючих на малих підприємствах склала 1724 особи.

Число підприємців-фізичних осіб становить 2452 особи, що на 1,8% більше ніж за І півріччя 2017 року.

Структура сфери діяльності малого бізнесу значних змін не зазнає. Як і раніше, діяльність малого бізнесу району головним чином орієнтована на посередницько-торговельну сферу і діяльність у сфері послуг – близько 30,0%.

Станом на 01.07.2018 року до бюджету суб’єктами підприємницької діяльності сплачено 14,6 млн.грн, що складає 8,5% в доходній частині бюджету району і на 2,5 млн.грн. більше проти показника минулого року.

В рамках Програми було розроблено та реалізується ряд заходів для підтримки малого та середнього підприємництва. Одним із заходів є надання фінансової підтримки суб’єктам малого підприємництва на конкурсній безповоротній основі в рамках конкурсу «Український донецький куркуль», який запроваджено обласною адміністрацією в минулому році.

В звітному періоді від району прийняло участь 11 підприємців,    три з яких пройшли відбір і отримали фінансову підтримку з районного бюджету на загальну суму 444,081 тис.грн. (при запланованих 1000,0 тис.грн.)

У розрізі напрямків діяльності це:

       1 – підприємець в галузі рослинництва;

  • – рекламна діяльність;

1 - виготовлення паливних брикетів.

У 2018 році проект по наданню фінансової підтримки на реалізацію проектів більше 2 млн.грн. для створення нових робочих місць призупинено облдержадміністрацією, Положення на доопрацюванні.

Протягом звітного періоду було проведено 2 засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

З метою виконання суб’єктами малого і середнього бізнесу законодавчих актів, райдержадміністрацією разом з відповідними структурними підрозділами в січні було проведено семінар з питання додержання мінімальних гарантій в оплаті праці.

В березні проведено семінар-нараду із суб’єктами малого і середнього підприємництва з питань дотримання податкового, пенсійного законодавства, санітарних та ветеринарних правил торгівлі та побутового обслуговування населення, умов участі у конкурсному відборі «Український донецький куркуль», в якому взяв участь 61 підприємець.

З метою сприяння розвитку та формування ефективної системи професійної бізнес-освіти протягом звітного періоду районним центром зайнятості було проведено 53 інформаційних семінари, в яких взяло участь    207 осіб.

   За сприянням районного центру зайнятості було створено 15 нових робочих місця із залученням усіх видів фінансової допомоги, в тому числі за рахунок надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності – 5, на що витрачено 305,4 тис.грн. коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Для залучення малого та середнього бізнесу у регіональних програмах проводилась роз’яснювальна робота з мешканцями сільських територій по виконанню заходів щодо започаткування або розвитку власного бізнесу з виробництва та переробки сільгосппродукції, створенню сімейних фермерських господарств.

Спеціалістами центру зайнятості проводяться дні «відкритих дверей», засідання «круглих столів», ярмарки вакансій за участю роботодавців. На всіх заходах увага акцентувалася на перевагах легальної зайнятості та проводилася робота щодо мотивації роботодавців до створення нових робочих місць.

Центром надання адміністративних послуг станом на 01.07.2018 року визначено 80 адміністративних послуг. На початок року їх було 48.

За І півріччя 2018 року до центру звернулося 3157 осіб, в тому числі   901 – юридичних, 2256 – фізичних; надано – 2959 адміністративних послуг та 700 консультацій.

Для відкриття ЦНАПу розроблено проектно-кошторисну документацію.

         З метою розгляду скарг, які надходять до райдержадміністрації по роботі СПД, райдержадміністрація створила робочу групу по перевірці СПД в рамках законодавства.

Реалізація заходів, запланованих програмою розвитку малого і середнього підприємництва у Волноваському районі на 2017-2018 роки, продовжиться до кінця 2018 року.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net