ФОНД ПРИЙНЯВ НА ФІНАНСУВАННЯ ДОПОМОГИ ПО ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГАХ НА 3,8 МЛРД ГРИВЕНЬ.

За оперативними даними 10 місяців 2019 року Фонд соціального страхування України прийняв на фінансування заяви-розрахунки для виплати допомог по вагітності та пологах для 128,45 тис. жінок на загальну суму 3,8 млрд гривень. Середня тривалість відпустки по вагітності та пологах, за кожен день якої Фонд компенсує втрачений заробіток, складає 126 календарних днів (70 днів до передбачуваного дня пологів і 56 днів після пологів).

Продовжити

НА РОБОТІ ТРАВМУВАЛИСЬ НА 7,9% МЕНШЕ ПРАЦІВНИКІВ, ЗАХВОРІЛИ ЧЕРЕЗ ВИРОБНИЧІ ФАКТОРИ - НА 26,5% БІЛЬШЕ.

На селекторній нараді у виконавчій дирекції Фонду соціального страхування України проаналізували статистику та динаміку кількості професійних захворювань і нещасних випадків на виробництві за 9 місяців 2019 року, а також обговорили механізми підвищення ефективності профілактичних заходів і якості розслідувань. Захід пройшов під головуванням начальника управління профілактики страхових випадків виконавчої дирекції Фонду Сергія Таровика, участь взяли начальники управлінь виконавчої дирекції Фонду в областях і місті Києві та керівники профільних відділів.

Продовжити

Монетизація пільг з 1 жовтня 2019 року.

З 1 жовтня 2019 року набирає чинності Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі (із змінами), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (далі – Порядок № 373).
Пунктом 7 Порядку № 373 передбачено, що за заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.
Пільговикам, які бажають в опалювальний період отримувати пільги на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій готівковій формі, необхідно до 15 жовтня 2019 року надати заяву, з зазначенням виплатних реквізитів, до управління соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – УСЗН) за адресою: м.Волноваха, вулиця Гагаріна, будинок 36, кабінет № 20.
Виплата пільг у грошовій готівковій формі здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в АТ «Ощадбанк» або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».
Всім іншім пільговикам виплата пільг буде здійснюватись у грошовій безготівковій формі через облікові записи пільговиків в АТ «Ощадбанк».
Більш детальнішу інформацію можна отримати в кабінетах № 19, № 20 УСЗН або за телефонами: 4-15-17, 4-53-43.

Зміни в наданні державних допомог

31 серпня 2019 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 765 «Про внесення  змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою удосконалено порядок надання деяких видів державної допомоги, зокрема:

Продовжити

До відома громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – постанова КМУ № 854), затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі-Порядок).

Вищезазначений Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

   Згідно п. 3 Порядку, безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок (далі - путівки) шляхом надання грошової допомоги забезпечуються громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:

   - громадяни, віднесені до категорії 1, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі - громадяни, віднесені до категорії 1);

     - діти з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою (далі - діти з інвалідністю).

Згідно п. 7 Порядку, громадяни, віднесені до категорії 1 та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

     Для взяття на облік для забезпечення путівкою шляхом надання грошової допомоги громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до органу соціального захисту населення заяву та наступний пакет документів:

     - довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

     - копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

     - копію паспорта.

Вищезазначені громадяни, забезпечуються путівками шляхом надання грошової допомоги відповідно до медичних показань з урахуванням пільг, передбачених законодавством для конкретної категорії осіб, у порядку черговості в межах бюджетних призначень.

Згідно п. 24 Порядку за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1, одного із батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює, у разі відмови від отримання санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості путівки в Україні, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Для виплати грошової компенсації громадянин, віднесений до категорії 1, один із батьків дитини з інвалідністю або особа, яка їх замінює, подають до органу соціального захисту населення заяву та наступний пакет документів:

   - довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

   - копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

   - копію паспорта.

   - розрахунковий рахунок банківської установи.

Звертаємо увагу, що громадянам, бажаючим отримати путівку шляхом надання грошової допомоги або грошову компенсацію замість путівки у 2020 році необхідно звернутися до органу соціального захисту населення райдержадміністрації не пізніше 15 жовтня поточного року.

Проект для новонароджених «е-малятко»

Кабінет міністрів України 10 липня 2019 року за № 691 ухвалив рішення про запровадження в Україні пілотного проекту е-малятко. Завдяки їй батьки новонароджених зможуть отримати 10 сервісів, пов’язаних з народженням дитини, подавши усього одну заявку.

Технічні рішення уряд підготує до 1 січня 2020 року, щоб новонароджені у 2020 року в січні могли скористатися цим сервісом.

Мова йде про державну реєстрацію народження дитини, реєстрацію місця проживання малюка, призначення державних виплат при народженні дитини, внесення відомостей про дитину до реєстру пацієнтів, внесення відомостей до реєстру платників податків, видачу посвідчень батькам багатодітних сімей і призначення допомоги дітям, які виховуються в багатодітних родинах та інші важливі послуги.

Цей комплекс послуг надаватиметься після подання батьком або матір’ю новонародженої дитини всього однієї заяви. Це надзвичайно прогресивна послуга, яка увібрала найкращий європейський та світовий досвід. Його філософія полягає в тому, що будь-який громадянин отримує пакет сервісів від різних відомств через єдиний контакт. Без ходіння по кабінетах та витрачання часу.

Запуск цієї ініціативи дасть можливість українським батькам через смартфон отримати всі сервіси держави, пов’язані з народженням малюка, Також послугу можна буде отримати в будь-якому із центрів надання адмінпослуг по всій території України.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37