До відома громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затверджено Порядок надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі-Порядок).

Вищезазначений Порядок визначає механізм надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості санаторно-курортних путівок або путівок на відпочинок через безготівкове перерахування санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, які мають ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, здійснення громадянами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги, а також виплати зазначеним громадянам грошової компенсації у розмірі середньої вартості путівки в Україні.

Згідно Порядку, громадяни, віднесені до категорії 1 та діти з інвалідністю мають право вільного вибору закладу відповідного профілю, а також за бажанням здійснення доплати за надання додаткових послуг за рахунок власних коштів у разі недостатності суми грошової допомоги для компенсації вартості путівки у вибраному закладі.

Для осіб, які не бажають отримати санаторно-курортне лікування постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 838 «Про розмір середньої вартості путівки для виплати грошової компенсації замість путівки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» передбачено отримання за їх бажанням грошової компенсації, розмір якої становить 35 відсотків розміру одного прожиткового мінімуму, встановленого законом на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, громадянам віднесеним до категорії 1, бажаючим отримати путівку шляхом надання грошової допомоги у 2020 році необхідно в термін до 15 жовтня поточного року надати до органу соціального захисту населення (каб. 18) заяву про взяття на облік для отримання путівки за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та наступний пакет документів:

-довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою 070/о;

-копію посвідчення громадянина, віднесеного до категорії 1 (із вкладкою);

-копію паспорта.

-розрахунковий рахунок банківської установи ( для бажаючих отримати компенсацію замість санаторно-курортного лікування).

У І кварталі страхові експерти з охорони праці Фонду виявили на підприємствах 10,5 тис. порушень

Упродовж січня–березня 2019 року страхові експерти з охорони праці Фонду соціального страхування України здійснили перевірки 1 483 підприємств щодо стану профілактичної роботи по створенню здорових та безпечних умов праці. Під час заходів виявлено 10 551 порушення законодавства про охорону праці.

Зазначені перевірки Фонду соціального страхування України спрямовані на запобігання нещасним випадкам і усуненню загрози здоров’ю працівників, викликаної умовами праці. Так, у І кварталі 2019 року порівняно з тим же періодом минулого року кількість страхових нещасних випадків зменшилась на 4,7% та становила 1 212 випадків, кількість смертельно травмованих осіб зменшилась на 1,1% та становила 90 випадків.

За підсумками перевірок внесено 1 481 подання роботодавцям про порушення законодавства про охорону праці. До органів Державної служби України з питань праці внесено 4 подання щодо застосування адміністративних стягнень або притягнення до відповідальності посадових осіб, які допустили порушення законодавства про охорону праці, а також 17 подань про заборону подальшої експлуатації робочих місць, робота на яких загрожує здоров’ю або життю працівників. Крім того, упродовж І кварталу 2019 року страховими експертами з охорони праці складено 97 протоколів про адміністративні правопорушення за несвоєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві, розглянуто 48 скарг та заяв застрахованих осіб.

Нагадаємо, 28 квітня в Україні та світі відзначається День охорони праці. За даними Міжнародної організації праці щороку у світі понад 374 млн людей травмуються або хворіють через нещасні випадки на виробництві. З них майже 7 тис. – працівники українських підприємств. Так, у 2018 році Фондом було зареєстровано 4 895 потерпілих внаслідок нещасних випадків на виробництві (з них 350 – смертельно) та зафіксовано 1 879 випадків професійних захворювань.

1 млн людей отримали допомогу від Фонду у І кварталі 2019 року

Упродовж І кварталу 2019 року Фонд соціального страхування України профінансував надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги по вагітності та пологах і допомоги на поховання для близько 1 млн застрахованих осіб.

За загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності надаються такі види матеріального забезпечення:

  1. Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною). Надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково (у залежності від тривалості страхового стажу) компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків:

- тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві;

- необхідності догляду за хворою дитиною (докладніше у роз’ясненні);

- необхідності догляду за хворим членом сім'ї;

- догляду за дитиною віком до трьох років або дитиною з інвалідністю віком до 18 років у разі хвороби матері або іншої особи, яка доглядає за цією дитиною;

- карантину, накладеного органами санітарно-епідеміологічної служби;

- тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, нижчеоплачувану роботу;

- протезування з поміщенням у стаціонар протезно-ортопедичного підприємства;

- перебування на лікуванні в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу після перенесених захворювань і травм (курс реабілітаційного лікування в разі визначеної медичної потреби фінансується у повному обсязі за рахунок коштів Фонду соціального страхування України).

  1. Допомога по вагітності та пологах. Надається застрахованій особі у розмірі 100% середньої заробітної плати (доходу) і не залежить від страхового стажу.
  2. Допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів і безробітних осіб).

До відома батьків дітей (осіб які їх замінюють), які потребують особливої соціальної уваги та підтримки

           Терміном з 03 по 20 травня 2019 року в Центрі реабілітації дітей «Сергіївка», Одеська область, планується проведення курсу реабілітації дітей. Центр спеціалізується на пульмонології, кардіології, гастрологіїї та лікуванні нейромоторних порушень.

            Звертаємо увагу, що необхідною умовою проведення лікування та реабілітації є наявність санаторно-курортної картки дитини (форма 070/о), лист щеплень та довідка про епід. оточення.

           Оплата проїзду до м. Одеса (см і. Ссрпївка) та в зворотному напрямку здійснюється за рахунок батьків або інших коштів, не заборонених чинним законодавством.

Батькам дітей зазначеної категорії для подачі заяви необхідно звернутися до відділу оздоровлення дітей та пільгової категорії населення УСЗН за адресою: м. Волноваха, вул. Гагаріна, 36(каб. 18)

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ТЕЛЕФОННОГО ЗВЯЗКУ З НАСЕЛЕННЯМ РАЙОНУ «ПРЯМА ЛІНІЯ» ПОСАДОВИМИ ОСОБАМИ УПРАВЛІННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВОЛНОВАСЬКОЇ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ НА 2019 РІК

                                                 

№ з/п

Прізвище, ім’я, по-батькові  керівників управління

Посада

Дата та години проведення

Телефон «прямої лінії»

питання, за які відповідає посадова особа

1.

Васильченко Любов Олексіївна

начальник відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення

26.04.2019

з  9.00 до 12.00

4-53-43

питання надання пільг пільговій категорії громадян та включення в Єдиний

автоматизований реєстр

Ващенко

4-20-05

Про відпочинок та оздоровлення дітей у 2019 році.

           З 1 лютого 2019 року функції з реалізації державної соціальної політики щодо оздоровлення та відпочинку дітей покладені на управління соціального   захисту   населення   райдержадміністрації, яке розташоване за адресою:   м. Волноваха, вул. Гагаріна, 36 .                    

       Управління з метою організації роботи по оздоровленню та відпочинку дітей у 2019 році запрошує батьків дітей (вік від 7 до 18 років), які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, для подачі відповідної заяви для постановки на чергу.

Діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки:

-   діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування;

- діти осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

- діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичних операцій, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного у період участі в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях;

- діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту;

-   діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи;

-   діти, які проживають у населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення;

- рідні діти батьків-вихователів або прийомних батьків, які проживають в одному дитячому будинку сімейного типу або в одній прийомній сім’ї;

-   діти, взяті на облік службами у справах дітей як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах;

-   діти з інвалідністю;

-   діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

-   діти, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф;

-   діти з багатодітних сімей; діти з малозабезпечених сімей;

-   діти, батьки яких загинули від нещасного випадку на виробництві або під час виконання службових обов’язків, у тому числі діти журналістів, які загинули під час виконання службових обов’язків;

-   діти, одному з батьків яких встановлено інвалідність I або II групи;

-   діти, які перебувають на диспансерному обліку;

-   талановиті та обдаровані діти - переможці міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінники навчання, лідери дитячих громадських організацій;

-   діти - учасники дитячих творчих колективів та спортивних команд;

-   діти працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села;

       До заяви необхідно надати оригінали (та копії) наступних документів:

  • паспорт одного з батьків або законного представника дитини;
  • копія документа, що посвідчує особу;
  • копія документа, що підтверджує належність дитини до зазначеної категорії;

Оздоровлення та відпочинок дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, місцевих бюджетів, коштів підприємств, установ та організацій, професійних спілок і фондів, добровільних внесків юридичних та фізичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

При вирішенні питання щодо першочерговості оздоровлення та відпочинку дітей враховується соціальний статус дитини і матеріальне становище сім'ї, у якій вона виховується.

Консультації з вищезазначеного питання можна отримати у відділі оздоровлення дітей та пільгової категорії населення УСЗН за адресою: м. Волноваха, вул. Гагаріна, 36(каб. 18) або за телефоном: 0800503117.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net