ІНФОРМАЦІЯ

про діяльність державної ветеринарної служби у Волноваському районі

за 02.04.18 – 02.05.2018 року

Управління Держпродспоживслужби у Волноваському районі, згідно рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів, сумісно з Волноваським відділом поліції подовжують проводить заходи, щодо ліквідації міст стихійної торгівлі тваринами та продукцією тваринного походження. Управлінням Держпродспоживслужби у Волноваському районі були проведені засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Волноваській райадміністрації щодо скасування карантинних обмежень з африканської чуми свиней на територіях сільських рад Волноваського району, які входили до зони нагляду за спалахом АЧС в мисливських угіддях «Шайтанська лісова дача» Великоновосілківського району та зняття карантинних обмежень зі сказу на території Анадольської сільської ради.               Державною ветеринарною лікарнею проводиться роз’яснювальна робота з населенням стосовно ідентифікації тварин, проводиться контроль за станом ідентифікації молодняку свиней у ТОВ «Ринок» м. Волноваха. За планом протиепізоотичних заходів ветеринарною службою господарства сумісно с ветеринарною службою району проведено взяття крові від великої рогатої худоби на лейкоз, бруцельоз 745 проб ( ТОВ «Маріупольська п/ф, приватний сектор населених пунктів: Гранітне, Рибінське, Чермалик, Кам*янка, Бахчовик, Мирне, Андріївка, Бугас, Сонячне, Знаменівка, Ближнє, Миколаївка, Новогнатівка, Новоолексіївка, Стрітенка, Петровське) та дрібної рогатої худоби на бруцельоз 12 проб (с. Стрітенка, х. Лазарівка, х.Шевченко). За планом протиепізоотичних заходів ветеринарною службою лікарні проведена вакцинація собак, котів, ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА та ДРХ проти сказу (408 голова собак, 193 гол. котів, 952 гол. ВРХ, 81 гол. ДРХ) в населених пунктах Волноваського району. Згідно плану протиепізоотичних заходів державною ветеринарною службою в приватному секторі за тиждень було проведено клінічний огляд птиці на хворобу Ньюкасла та грип 3680 гол., свиней на класичну чуму 928 гол. В зв'язку з загостренням ситуації по сказу та АЧС ветеринарними спеціалістами подовжується проведення роз'яснювальної роботи серед населення.

Державною ветеринарною службою проводиться нагляд за 7 тваринами (собаки, коти), що травмували людей. Згідно даних нагляду - тварини клінічно здорові.

Для сільських господарств району проведено оформлення супровідних документів на вибуття тварин великої рогатої худоби – 298 гол., свиней – 200 гол. Опрацьоване 323 ветеринарних   паспорта   ВРХ. В приватному сектору на 300 гол. свиней оформлені супровідні документи на забій тварин, опрацьовано 150 реєстраційних свідоцтва на свиней. Данні внесені у єдиний державний реєстр з ідентифікації тварин. По сільгосппідприємствам району проведена реєстрація карток для подальшого оформлення паспортів на 278 голів великої рогатої худоби. На 332 голів проведена реєстрація паспортів. Також проводилась роз’яснувальна робота по ідентифікації великої рогатої худоби у приватному секторі.

За квітень місяць ветеринарними дільницями клінічно оглянуто 928 голів свиней,

великої рогатої худоби - 1677 гол., 430 собак , 38 котів, птахи – 3680 гол., вівці та кози   85 голів. На даних тварин та продукцію було видано: 2 ветеринарних свідоцтва Ф№1 СНГ, 23 ветеринарних свідоцтва Ф№1, 87 ветеринарних свідоцтва Ф№2, 53 ветеринарних довідки.

Міжрайонною державною лабораторію ветеринарної медицини було проведено дослідження: 5 проба молока, 30 проб змивів з молочного обладнання бактеріологічне дослідження, 100 проб яєць на сальмонельоз, 1 труп поросяти на бактеріологічне дослідження, 150 проб сироватки крові від птахів на напругу імунітету до хвороби Ньюкасла, 4 трупа лисиць на сказ, 3 проби субпродуктів пташиних на бактеріологічне дослідження, 8536 проб крові від ВЕЛИКА РОГАТА ХУДОБА на лейкоз. бруцельоз , 40 змивів з обладнання пташників, 65 трупів курчат, 6 проб підстилки, 30 проб відходів інкубації, 4 проби посліду, 40 проб змивів з товарного яйця, 3 проби кормів, 30 проб змивів з обладнання тваринницьких приміщень на якість дезинфекціїї, 7проб підмору бджіл для дослідження на варроатоз, нозематоз, акарапідоз, 1 проба води з водоймища для дослідження на фізико-хімічні показники, 1 проба риби на бактеріологічне дослідження, 4 проби сироватки крові собак для дослідження на лептоспіроз та піроплазмоз, 7 проб патматеріалу від великої рогатої худоби для дослідження на туберкульоз, 10 проб змивів з яйцеклада та 10 проб змивів з кормоцеха на сальмонельоз з   господарств Волноваського району.

Лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи ринків за місяць проведено 1848 ветеринарно-санітарних експертиз підконтрольної продукції, що надійшла на ринки для реалізації.

           В зв'язку з ускладненням епізоотичної ситуації в Україні по африканський чумі свиней та сказу в районі спеціалістами ветеринарної служби подовжується розміщення листівок у громадських містах та роз’яснювальна робота метою ознайомлення населення з цими хворобами.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net