Патронатна сім`я: зігрійте дитину увагою.

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання, в якій передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин та/або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. У кінці березня цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 16 березня 2017 р. №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», яка регулює Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, в якій затверджено Типовий договір про патронат над дитиною та висвітлюється Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.


На території Волноваського району станом на 01.10.2017 року зареєстрована 51 дитина, яка виховується в 25 сім'ях, що опинились в складних життєвих обставинах.
Робота служби у справах дітей райдержадміністрації направлена на проведення профілактичної роботи з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах, збереження біологічних родин та покращення мікроклімату в сім’ї. 
Протягом 3 кварталів 2017 року, у зв’язку з тяжким матеріальним становищем, за заявою батьків, до будинку дитини «Антошка» (м.Краматорськ) терміном на 6 місяців влаштовані 7 дітей. Також, для подолання кризової ситуації в сім’ях, які опинились в складних життєвих обставинах, за заявою батьків протягом 3 кварталу 2017 року 13 дітей влаштовані до Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації. 
Повернення дітей до біологічних родичів, їх реабілітація залишається одним з важливих напрямків роботи по соціальному захисту дітей. Тому, протягом 3 кварталу 2017 року у зв’язку з покращенням мікроклімату в сім’ї 1 дитина повернута з будинку дитини «Антошка» м.Краматорська та 5 дітей повернуті з Великоновосілківського центру соціально-психологічної реабілітації. 
З 2014 року збільшилась територія Волноваського району та водночас збільшилась кількість сімей, які опинились у складних життєвих обставинах. 
Лише протягом 3 кварталів 2017 року службою у справах дітей райдержадміністрації подано до Волноваського районного суду 9 позовних заяв на позбавлення 9 батьків батьківських прав відносно 11 дітей. 
Створення патронатних сімей могло б зменшити кількість дітей, які залишились без батьківського піклування. Патронатні сім’ї – це своєрідна домашня альтернатива державним закладам тимчасового перебування дітей, які на сьогодні переповненні. Тому в державі виникла гостра потреба у створення патронату над дитиною. 
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітації дитини в сім’ї патронатного вихователя (людини, яка бере на тимчасовий догляд дитину) на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Відповідно до ситуації у кожному окремому випадку дитина, що перебувала під патронатом, повертається до біологічної сім’ї, у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин, або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до інтернатного закладу. 
Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та реабілітації дитини у своїй сім’ї. Вихователь повинний в обов’язковому порядку проходити спеціальний курс підготовки, і тільки на основі пройденого навчання може виконувати обов’язки патронатного вихователя.
Патронатний вихователь – це офіційна робота, оплачувана та вимагає багато зусиль і знань. Людина, яка виконує такі обов’язки не має права на будь-яку діяльність по сумісництву. В патронатного вихователя обов’язково повинен бути помічник, який має право займатися, якою завгодно діяльністю. Перед початком даної діяльності всі повнолітні члени сім’ї повинні надати письмову згоду на перебування дитини в сім’ї.
Соціальна допомога та грошове забезпечення призначаються та виплачуються з дня влаштування дитини в сім’ю до дня її вибуття з такої сім’ї та поновлюється у разі наступного влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя. Грошове забезпечення на місяць становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб та соціальна допомога на кожну дитину відповідно віку становить два прожиткових мінімуми. Патронатний вихователь з членами своєї сім’ї повинні зробити все, щоб по максимуму абстрагувати дитину від складних життєвих обставин, які склалися в її житті та допомогти мобілізувати психологічний стан.
Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до служби у справах дітей Волноваської райдержадміністрації за адресою:м. Волноваха, вул.1 Травня, 1, каб.401,тел.4-20-06.
Дякуємо за підтримку та розуміння!!!

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37