«Своєчасне повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцями. Відповідальність за несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування України».

Одним із завдань, покладених на Фонд та його робочі органи є проведення розслідування страхових випадків.

В зв’язку з цим, Волноваське відділення Фонду соціального страхування України в Донецькій області, звертає увагу роботодавців на питання своєчасного повідомлення про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на виробництві.

  1. Порядок повідомлення про нещасний випадок на виробництві роботодавцями.

У відповідності до пункту 5 частини другої статті 15 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №1105), роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на виробництві.

Згідно вимог «Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві», затвердженого Постановою КМУ від 30.11.2011р. №1232 (далі «Порядок…№1232») роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок на виробництві, зобов'язаний повідомити Фонд за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок, та передати повідомлення про нещасний випадок ( за формою додатку 2 «Порядку…№1232»):

1) в разі настання нещасного випадку без тяжких наслідків - протягом однієї години передати з використанням засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії [п.10 «Порядку…№1232»];

2) в разі настання групового нещасного випадку, нещасного випадку із смертельним наслідком, нещасного випадку, що спричинив тяжкі наслідки, випадку смерті або зникнення працівника під час виконання трудових (посадових) обов'язків - протягом однієї години повідомити з використанням засобів зв'язку та протягом трьох годин подати на паперовому носії [п.37 «Порядку…№1232»].

  1. Відповідальність за несвоєчасне повідомлення Фонду соціального страхування України передбачена ст. 165-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

Порушення посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами - підприємцями, які використовують найману працю, фізичними особами, які не мають статусу підприємців та використовують найману працю, порядку використання коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування, … , несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування України про…, нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання, що сталися на підприємстві, ...-

тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підводячи підсумок, закликаємо всіх роботодавців повідомляти про факти настання нещасного випадку або профзахворювання, що сталися на підприємстві, у терміни передбачені законодавством. Тим самим Ви захистите своїх працівників та їх родини та забезпечите їх право на своєчасну допомогу з боку Фонду соціального страхування.

Контактні дані Волноваського відділення Фонду:

вул. Обручева,17, м. Волноваха, Донецька обл., 85700,

тел. (06244) 4-16-06, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Адресною реабілітацією з початку року забезпечили вже більше 600 осіб.

Відповідно до рішень правління Фонду соціального страхування України, з 01 січня 2018 року-механізм замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією. За січень поточного року програмою охоплено більше 600 осіб.

Продовжити

Право на реабілітаційне лікування за кошти Фонду соціального страхування України має кожен працевлаштований українець

Медична реабілітація після перенесених захворювань і травм у санаторно-курортних закладах здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, який покриває 100% витрат на проходження відновлювального лікування.

ФССУ фінансує медичну реабілітацію за профілями: нейрореабілітація. м'язово- скелетна реабілітація, кардіо-пульмонарна реабілітація, медико-психологічна реабілітація учасників АТО. реабілітація після оперативних втручань на органах зору, реабілітація при порушенні перебігу вагітності, інша (соматична) реабілітація (після оперативних втручань на органах травлення.

Правом на відновлення здоров'я за рахунок коштів ФССУ може скористатись кожна застрахована особа (яка сплачує та'або за яку сплачується ССВ) у разі настання страхового випадку в період роботи. Підтвердженням потреби подальшого лікування у реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії.

Аби особа отримала відновлювальне лікування, медичний заклад має поінформувати робочий орган Фонду про страховий випадок пацієнта, що мас покази для проходження реабілітації.

«Реабілітація стосується людей, що часто не мають фізичної можливості ані збирати довідки, ані йти до Фонду за путівкою. Тому при розробці нового механізму надання реабілітаційного лікування ми керувались принципом зробити порядок максимально прозорим і зручним для людини, - зазначає голова правління Фонду соціального страхування України Володимир Саенко. - Тепер не потрібно не лише збирати жодних довідок, але й ходити по кабінетах - щойно лікувальний заклад повідомляє Фонд про особу, яка потребує реабілітації, для пацієнта процес автоматизується: працівник ФССУ приходить в стаціонар до хворого, від якого необхідно лише пред'явити паспорт і ідентифікаційний код. усю іншу інформацію Фонд самостійно дізнається в електронному реєстрі - без участі застрахованої особи».

Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно- курортного закладу відповідно до показань. Тривалість відновлювального лікування залежить від медичних показань та може становити до 24 днів.

Станом на 12 лютого поточного року на реабілітаційне лікування за новою процедурою направили 1200 осіб.

Нагадаємо, відповідно до рішень правління ФССУ, з 01 січня 2018 року механізм
замовлення та розподілення путівок на відновлювальне лікування за рахунок коштів Фонду
замінило адресне забезпечення медичною реабілітацією, яке передбачає укладення
тристороннього договору - між Фондом, санаторієм і хворим, та мас па меті покращити
ефективність надання послуг і збільшити кількість осіб, які мають можливість відновити здоров’я на базі санаторіїв.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net