14.03.2018

Зміни в законодавстві, діючі з березня 2018 року

З 1 березня перераховується розмір страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі – потерпілі), та членам їх сімей. Перерахунок, передбачений ст. 37 та п. 10 розд. VII Закону україни від 23.09.99 р. за № 1105-XIV, проводиться у разі зміни ступеня втрати професійної працездатності, а також складу сім'ї померлого із застосуванням коефіцієнта 1,2.

Для осіб, у яких після проведеного перерахунку розмір щомісячної виплати буде менше мінімальної зарплати, встановленої законом на 01.01.17 р. (3 200 грн.), встановлюється новий розмір такої виплати з урахуванням розміру мінімальної зарплати та ступеня втрати працездатності.

Визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає (постанова КМУ від 27.12.17 р. № 1053).

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

12 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Цей Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників.

           Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у сферах страхової та інвестиційної діяльності, в галузі виробництва сільськогосподарської продукції, а також в інших сферах діяльності, порядок їх створення, діяльності та припинення регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.

           Закон встановлює права і обов'язки учасників товариства, корпоративний договір, безвідкличну довіреність з корпоративних прав, умови створення товариства, визначає статут товариства, переважне право учасника товариства, особливості звернення стягнення на частку учасника товариства тощо.

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ" ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ"

13 березня 2018 року Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів України» щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції.

Законодавчим актом встановлено, що «Особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, які перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, або отримане ушкодження призвело до необоротної втрати частини кінцівки, або необоротної втрати іншого органу, або повної стійкої втрати органом його функцій, що мало наслідком встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище або І групи.»

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СПРИЯННЯ ВЧИНЕННЮ САМОГУБСТВА"

7 березня набув чинності Закон України № 2292-VIII "Про внесення зміни до статті 120 Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства".
           Змінами до ККУ встановлено кримінальну відповідальність за будь-яке сприяння особі у вчиненні нею самогубства чи спроби самогубства.

           Законом викладено частину першу статті 120 «Доведення до самогубства» Кримінального кодексу України у новій редакції, згідно з якою доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Варто зазначити, що Україна входить в десятку країн з найвищим рівнем самогубств. За даними ВООЗ на 2012 рік в Україні було вчинено близько 10 тисяч актів суїциду, а середній показник для нашої країни – 22 суїциди на 100 тисяч осіб. Як свідчать наукові джерела, співвідношення самогубств і доведення до самогубства становить близько один до двадцяти. Разом з тим з 2010-го по 2015 рік в Україні винесено лише чотири вироки за доведення до самогубства, тобто менше одного вироку на рік, тому що зазвичай правоохоронці припиняють провадження у справах про самогубство, не знайшовши слідів насильства на тілі загиблих. 

НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ МОЗ, ЯКИЙ СКАСОВУЄ МЕДИЧНІ КАРТКИ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ДИТИНИ В ДИТСАДОК ТА ШКОЛУ

З 13 березня медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права тепер її вимагати.

Це передбачено наказом МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації, повідомляється на сайтіМіністерства.

Згідно з наказом, чинність втрачають форми № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів», № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду», № 025-3/о «Медична карта студента № __», № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря», № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта», № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» та № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому».

"Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію", - зазначають у МОЗ.

Із запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

29.05.2018

Щодо ненадання допомоги по тимчасовій непрацездатності за час перебування працівника у відпустці

Відповідно до вимог статті 23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з навчанням. Перенесення або продовження щорічної відпустки у разі тимчасової непрацездатності працівника передбачено виключно для щорічних відпусток.

               Крім цього, відповідно до статті 22 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років, по догляду за хворим членом сім'ї та в разі захворювання матері або іншої особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною у віці до трьох років або дитиною-інвалідом віком до 18 років не надається, якщо застрахована особа перебувала у цей час у щорічній (основній чи додатковій) відпустці, додатковій відпустці у зв'язку з ура ой або в творчій відпустці.

Відпустки за кордоном.

Наближаються літні канікули, і традиційно багато українців будуть відпочивати з дітьми за кордоном.Перш за все, нагадуємо всім батькам, що з 1 квітня 2018 року виїзд дітей будь-якого віку за кордон здійснюється виключно за паспортом громадянина України для виїзду за кордон. Ні проїзний документ дитини (у вигляді книжечки блакитного кольору), ні відомості про дитину, внесені в закордонний паспорт батьків старого зразка, не дають права виїзду дитини за кордон з 1 квітня 2018 року.Тому якщо у дитини ще немає паспорта для виїзду за кордон, його потрібно оформити. Біометричний паспорт для виїзду за кордон дитини зовні нічим не відрізняється від біометричного закордонного паспорта дорослого. Єдина різниця - в терміні дії паспорта. Дітям до 16 років закордонний паспорт видається на 4 роки, старше 16 років - на 10 років, як і дорослим. Крім того, у дітей до 12 років не беруть відбитки пальців, а з 12 років - можуть це зробити за згодою батьків. Обов'язкове особисте присутність дитини молодше 12 років також не потрібно, батьки можуть принести фотографію розміром 10х15 для внесення в паспорт оцифрованого зображення особи.Таким чином, для оформлення закордонного паспорта дитини необхідно подати:Заява-анкету;Паспорт громадянина України (якщо дитині виповнилося 14 років);Свідоцтво про народження дитини (для дітей молодше 14 років);Фотографію розміром 10х15 см (для дітей віком до 12 років).Якщо дитина проживає з одним з батьків, додатково подаютьсяСвідоцтво про смерть одного з батьків;Рішення суду про позбавлення батьківських прав;Рішення суду про визнання одного з батьків безвісно відсутнім;Рішення суду про визнання одного з батьків недієздатним;Довідка про реєстрацію місця проживання дитини з одним з батьків;Витяг з Державного реєстру актів цивільного стану про внесення відомостей про батька на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (зі слів матері).У разі якщо дитина подорожує з обома батьками, паспорт для виїзду за кордон - єдиний документ, який потрібно пред'явити на паспортному контролі. Якщо у дитини і у кого-то з батьків різні прізвища, рекомендується захопити з собою свідоцтво про народження.Інша ситуація, якщо дитина, яка не досягла 16-річного віку, виїжджає тільки з одним з батьків, або в супроводі третьої особи.Згідно п.3 Правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі уповноваженої ними особи, яким на момент виїзду з України виповнилося 18 років.Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб здійснюється: за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ньому держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

без нотариально заверенного согласия второго родителя:

·         якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який відсутній в пункті пропуску;·         якщо в паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на постійний консульський облік в дипломатичному представництві або консульській установі Україна за кордоном;·         Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку, здійснюється:·         які проживають (перебувають) у закладах охорони здоров'я, навчальному або іншому дитячому закладі, - у разі пред'явлення нотаріально завіреної згоди керівника цього закладу та у супроводі уповноваженої ним особи;·         які влаштовані на виховання та спільне проживання у прийомній сім'ї, - у разі пред'явлення оригіналу договору про влаштування дитини до прийомної сім'ї або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі прийомних батьків або одного з них;·         які влаштовані на виховання та спільне проживання в дитячі будинки сімейного типу - в разі пред'явлення оригіналу договору про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі батьків-вихователів або одного з них;·         які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням органів опіки та піклування - в разі пред'явлення оригіналу рішення про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника;·         які перебувають під опікою, піклуванням за рішенням суду - у разі пред'явлення рішення суду про встановлення опіки (піклування) або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі опікуна або піклувальника;·         які відповідно до договору про патронат передані органом опіки і піклування на виховання в сім'ю іншої особи (патронатного вихователя) до досягнення дитиною повноліття - у разі пред'явлення оригіналу зазначеного договору, посвідченого підписом уповноваженої особи відповідної місцевої держадміністрації або міської ради, скріпленої гербовою печаткою, або його нотаріально засвідченої копії та у супроводі патронатного вихователя.Виїзд з України дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-річного віку, в тому числі тих, що проживають (перебувають) в районах проведення антитерористичної операції, попередньо повинен бути погоджений із службою у справах дітей відповідної місцевої держадміністрації або міської ради в порядку, визначеному Мінсоцполітики. Щодо призначення субсидії               Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживають в квартирі осіб, з 1 травня 2018 року збереглося. Держава йде назустріч сім'ям, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає в квартирі, не враховувати при розрахунку розміру субсидії.               В такому випадку житель квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи в розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з одержувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».               Якщо, наприклад, в житло прописана повнолітня заміжня дочка, то в Декларації, в розділі II, потрібно відобразити і її сім'ю також - чоловіка і дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою.               Разом з Декларацією потрібно подати заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які проживають в квартирі, підкресливши відповідні слова. А також обов'язково представити документ, що підтверджує факт не проживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).На підставі цієї заяви Управління соціального захисту направляє в житло цього заявника державного соціального інспектора. Він в свою чергу складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію. І Комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять чоловік, а на трьох.Затверджено Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти.8 травня набув чинності новий порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних і комунальних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти. (наказ Міністерства освіти і науки України від 16 квітня 2018 року №367)Наказ про затвердження порядку Міносвіти прийняло 5 травня.

ЗАКОН ПРО ВІДТЕРМІНУВАННЯ ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ЗАКОНУ ПРО ЖКП ОПУБЛІКОВАНО

В Україні вступив в силу закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги про водопостачання, електрику, газ і поводженні з відходами. У суботу, 9 червня, документ опублікували в офіційній парламентській газеті Голос України. Закон про житлово-комунальні послуги - на право споживача укладати договори з постачальником послуги - повинен був вступити в силу 10 червня цього року. Але уряд не встигло підготувати всі підзаконні акти, введення норм в дію довелося відкласти.

            Отже, норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами вступлять в силу з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону. З 10 червня цього року вводиться в дію послуга з управління багатоквартирним будинком.            Станом на 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів установки лічильників на тепло, гарячу і холодну воду. Крім того, людям, які будуть встановлювати лічильники, відшкодують витрати за допомогою пільг і субсидій. Це забезпечують зміни в закон Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання

ЗАКОН ПРО ВІДТЕРМІНУВАННЯ ВВЕДЕННЯ В ДІЮ ЗАКОНУ ПРО ЖКП ОПУБЛІКОВАНО

В Україні вступив в силу закон № 2454-VIII, яким відклали введення в дію норм закону про житлово-комунальні послуги про водопостачання, електрику, газ і поводженні з відходами. У суботу, 9 червня, документ опублікували в офіційній парламентській газеті Голос України. Закон про житлово-комунальні послуги - на право споживача укладати договори з постачальником послуги - повинен був вступити в силу 10 червня цього року. Але уряд не встигло підготувати всі підзаконні акти, введення норм в дію довелося відкласти.

            Отже, норми закону про комунальні послуги щодо води, тепла, електрики, газу та поводження з відходами вступлять в силу з 1 травня 2019 року, після завершення опалювального сезону. З 10 червня цього року вводиться в дію послуга з управління багатоквартирним будинком.            Станом на 1 серпня 2020 року перенесли початок дії норми про штрафи для компаній за порушення термінів установки лічильників на тепло, гарячу і холодну воду. Крім того, людям, які будуть встановлювати лічильники, відшкодують витрати за допомогою пільг і субсидій. Це забезпечують зміни в закон Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання

Нове в законодавстві. Квітень 2018.

Пенсійні виплати

            Основні виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям Пенсійний фонд почне з 1 квітня. У квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу - Міноборони, МВС і інших. Окремо звертатися до Пенсійного фонду Пенсіонерам не потрібно.

            З 1 квітня 2018 зміниться порядок перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам. Раніше кожні два роки пенсіонери могли звертатися до територіальних управлінь Фонду з заявою про перерахунок. Тепер органи Пенсійного фонду щорічно з 1 квітня без додаткового звернення особи будуть робити перерахунок пенсії тим, хто на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, отримав право на здійснення перерахунку.

Медицина

            З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання декларації. Відзначається, що кожен лікар зможе підписати декларації з двома тисячами пацієнтів. Для педіатрів це - 120 тис. грн / міс. Гроші буде отримувати лікарня, а не лікар. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.             Транспорт            Переноситься подорожчання залізничних квитків для пасажирів в другому кварталі на 10-12%, яке анонсував з квітня гендиректор Укрзалізниці Євген Кравцов. Підвищення вартості буде, але не в квітні. 

Внесення змін

6 квітня набув чинності Закон України № 2318-VIII "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" щодо встановлення групи інвалідності".
           Законом встановлено, що особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, які перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, або отримане ушкодження призвело до необоротної втрати частини кінцівки, або необоротної втрати іншого органу, або повної стійкої втрати органом його функцій, що мало наслідком встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище або І групи. Переогляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам відбувається на підставі особистої заяви особи з інвалідністю або її законного представника у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності особи з інвалідністю або за рішенням суду.

Також передбачено, що у разі якщо особа, яка звертається для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд (переогляд) до комісії за станом здоров’я згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії, огляд (переогляд) проводиться за місцем її проживання (вдома), у тому числі за місцем проживання у стаціонарних установах для громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, закладах соціального захисту для бездомних осіб та центрах соціальної адаптації осіб або в закладах охорони здоров’я, в яких така особа перебуває на лікуванні. Відповідні зміни внесено до статті 7 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні».

Соціальні гарантії на 2018 рік ·

  Із 1 січня Законом про Держбюджет на 2018 рік передбачено нові підвищені розміри прожиткового мінімуму (далі – ПМ) (для працездатних осіб: із 1 січня – 1 762 грн., із 1 липня – 1 841 грн., із 1 грудня – 1 921 грн.) та мінімальної заробітної плати (далі – МЗП, у місячному розмірі – 3 723 грн.; у погодинному – 22,41 грн.).

         Також у зв’язку з підвищенням МЗП збільшуються розміри штрафів за порушення трудового законодавства для юросіб та фізосіб-підприємців, які використовують найману працю. Так, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору; оформлення на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час; виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ штраф збільшується до 111 690 грн. (30 МЗП) за кожного працівника (більше див. у «БАЛАНСІ», 2018, № 3).

Перевірки

До статті 2 Закону України "Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"  внесені наступні зміни:

 до 31 грудня 2018 року мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

{Стаття 2 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2246-VIII від 07.12.2017}

до статті 3, зокрема, до 31 грудня 2018 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю):

1) з підстави, передбаченої частиною другою цієї статті (за погодженням Державної регуляторної служби);

2) за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання;

5) у разі настання події, що має значний негативний вплив відповідно до критеріїв, затверджених Кабінетом Міністрів України, на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;

{Частину першу статті 3 доповнено пунктом 5 згідно із Законом № 2246-VIII від 07.12.2017}

6) для перевірки виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).

Зміни у сплаті ЄСВ ·

 Із 1 січня набули чинності зміни до законодавства стосовно сплати та обліку ЄСВ, пенсійного страхування, зокрема:

 1) до Закону від 08.07.10 р. № 2464-VI (далі – Закон № 2464):

 -           змінено максимальну величину бази нарахування ЄСВ (тобто максимальний дохід застрахованої особи на місяць), яка тепер дорівнює 15 МЗП, встановленої законом, на яку нараховується ЄСВ. Тобто у 2018 році це 55 845 грн. (п. 4 ч. 1 ст. 1);

-           звільняються від сплати за себе ЄСВ фізособи-підприємці (у т. ч. спрощенці) та члени фермерських господарств, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV, та отримують пенсію або соціальну допомогу (ч. 4 ст. 4);

-           збільшено мінімальний розмір ЄСВ для єдинників першої групи. Він тепер такий же, як і для єдинників інших груп, – не менше 22 % МЗП, тобто у 2018 році – не менше 819 грн. (виключено абзац другий п. 3 ч. 1 ст. 7);

2) до Закону від 09.07.03 р. № 1058-IV: ·          до страхового стажу для призначення пенсії за віком включаються періоди ведення підприємницької діяльності на спрощеній системі (п. 3 прим. 1 розд. ХV); ·         

 із 1 січня по 31 грудня 2018 року право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років мають особи за наявності страхового стажу не менше 25 років (ст. 26);

3) до Закону від 03.07.91 р. № 1282-XII: пенсія працюючих пенсіонерів не підлягає індексації (виключено ч. 3 ст. 10) . ·  

          

Реформування дорожньої галузі

Із 1 січня максимально дозволену швидкість руху транспортного засобу  у населених пунктах знижено до 50 км/год. (постанова КМУ від 10.11.17 р.               № 883).

До об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту автодоріг загального користування, проектування яких розпочинається із 1 січня, застосовуються вимоги щодо проведення контролю якості робіт, затверджені постановою КМУ від 28.12.16 р. № 1065.

Мораторій на продаж та нормативна грошова оцінка земель ·

Із 1 січня набувають чинності зміни до п. 14 та 15 розд. Х Земельного кодексу, якими продовжено дію мораторію на купівлю-продаж і відчуження іншими способами земельних ділянок сільгосппризначення та на внесення права на земельну частку (пай) до статутних капіталів господарських товариств до вступу в силу закону про обіг земель сільгосппризначення, але не раніше 1 січня 2019 року (Закон, прийнятий на підставі законопроекту від 30.11.17 р. № 7530). ·        

  Пунктом 11 прикінцевих положень Закона України "Про Державний бюджет на 2018 рік" установлено, що у 2018 році за рішенням та в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, проводиться загальнонаціональна (всеукраїнська) нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення - оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка проводиться одночасно на всій території країни.

Проведення загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Електроенергетика ·

     Із 1 січня за недотримання гарантованих стандартів якості надання послуг з електропостачання енергопостачальником або електророзподільним підприємством сплачується компенсація споживачам або замовникам (у разі недотримання гарантованих стандартів якості під час приєднання до електромереж) у розмірі, передбаченому додатком 2 до Порядку, затвердженого постановою НКРЕКП від 18.10.16 р. № 1841. ·         

Стандарти. Вимоги. Техрегламенти ·

 Із 1 січня у зв’язку із закінченням строку дії втратив чинність Декрет КМУ від 10.05.93 р. № 46-93 «Про стандартизацію і сертифікацію». ·         

Із 1 січня з метою припинення дії на території України стандартів колишнього СРСР скасовано міждержавні стандарти в Україні, що розроблені до 1992 року

Державні реєстри

  Із 1 січня надаються в електронній формі через веб-портал Мін’юсту витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна та витяг щодо кожного окремого запису (якщо знайдено декілька записів про обтяження рухомого майна) (постанова КМУ від 24.05.17 р. № 386).

Охорона здоров’я. Соціальне забезпечення ·

  Із 1 січня ст. 18 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.92 р. № 2801-XII застосовується у новій редакції, зокрема:

-           рівень фінансового забезпечення охорони здоров’я розраховується на підставі науково обґрунтованих нормативів;

-           медична допомога надається безоплатно за рахунок бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я (далі – медзаклади) та фізособами– підприємцями, які зареєстровані та одержали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики та з якими головні розпорядники бюджетних коштів уклали договори про медичне обслуговування населення (далі – договори);

-           договори укладаються в межах бюджетних коштів, передбачених на охорону здоров’я на відповідний бюджетний період, на підставі вартості та обсягу послуг з медичного обслуговування (далі – послуги), замовником яких є держава або органи місцевого самоврядування. Методика розрахунку вартості послуги, перелік платних послуг, вимоги до надавача послуг, порядок укладання договорів та типова форма договору затверджуються Кабміном;

-           медзаклади можуть використовувати для підвищення рівня якості обслуговування населення кошти юридичних та фізичних осіб; встановлюють плату за послуги, що надаються поза договорами, у встановленому законом порядку (Закон від 06.04.17 р. № 2002-VIII). ·         

 Із 1 січня 2018 року діє норма про щорічне встановлення Кабміном розміру середньої вартості путівки, замість якої (за бажанням громадянина, віднесеного до категорії 1 постраждалих від аварії на ЧАЕС, одного з батьків дитини з інвалідністю або особи, яка їх замінює) у разі відмови від санаторно-курортного лікування або відпочинку виплачується грошова компенсація у розмірі середньої вартості такої путівки (п. 24 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 23.11.16 р. № 854). ·       

          Із 1 січня 2018 року середня вартість путівки для виплати грошової компенсації замість путівки чорнобильцям, віднесеним до категорії 1, та дітям, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, визначається Мінсоцполітики щороку з розрахунку 35 % ПМ, встановленого на 1 січня відповідного року для осіб, які втратили працездатність (із заокругленням до 1 грн.).

У 2018 році – 481 грн. (постанова КМУ від 08.11.17 р. № 838). ·       

  Із 1 січня 2018 року дружинам (чоловікам), які втратили годувальника із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 1, пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від причинного зв’язку смерті з Чорнобильською катастрофою (Закон від 13.04.17 р. № 2015-VIII). ·       

         Із 1 січня 2018 року оновлено норми Закону від 20.11.12 р. № 5492-VI стосовно посвідки на постійне проживання, що оформляється іноземцям та особам без громадянства, які мають дозвіл на імміграцію в Україну (ст. 31); посвідки на тимчасове проживання, яка оформляється іноземцям та особам без громадянства (ст. 32) (Закон від 14.07.16 р. № 1474-VIII).

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net