З 2019 року запроваджується кримінальна відповідальність за контрабанду лісу.

З 2019 року внутрішнє споживання необроблених лісоматеріалів обмежать до 25 млн кубічних метрів на рік, а також посилять відповідальність за незаконну вирубку лісу і подальший його експорт поза митним контролем (контрабанда).

Відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів і попередження незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів" підписаний Президентом України і набуде чинності з 1 січня 2019 року.

Законом збільшено в кілька разів адміністративні штрафи за незаконну вирубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка. Зокрема, для громадян штрафи встановлені в розмірі від 255 до 510 грн, а для посадових осіб - від 1275 до 2550 грн, а за повторне порушення - штрафи зростуть ще вдвічі.

Також вводиться кримінальна відповідальність за контрабанду лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. За ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою, або у великому розмірі, - від 5 до 10 років, а за ті самі дії, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, - від 10 до 12 років.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2018 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net