Нове в законодавстві

У Фонді соціального страхування повідомили, що у зв'язку із невиконанням у 2018 році плану надходження єдиного внеску та зростанням витрат на матеріальне забезпечення у зв'язку із збільшенням середньомісячної зарплати, можливе подовження стандартних строків перерахування допомоги і страхових виплат, що фінансуються Фондом.

Зазначимо, що з березня 2019 Фонд соціального страхування відновив перевірки роботодавців.

Приймаючи від працівника лікарняний лист - перевіряйте висоту граф бланку. Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України повідомляє, що останнім часом до страхувальників почали надходити на оплату листки непрацездатності де бланк листка непрацездатності має візуальні відмінності від затвердженого технічного опису листка непрацездатності (зокрема висота графи «Причина непрацездатності» має складати 14 мм); юридична адреса підприємства, відповідно до відомостей ЄДР, знаходиться на тимчасово окупованій території.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. В інших випадках матеріальне забезпечення не повинно призначатись.22 березня, у Всесвітній день води, в Україні запрацювала нова електронна послуга. Відтепер дозвіл на спеціальне водокористування можна оформлювати та анулювати онлайн. Нова електронна послуга спрощує дозвільну процедуру не тільки для водокористувачів, а й для кожного учасника процесу.

Ця послуга доступна на сайті e-services.davr.gov.ua, а також на урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі "Електронні послуги".

Донедавна подати заяву разом із необхідним пакетом документів можна було особисто або через уповноважену особу лише через місцевий ЦНАП і забрати дозвіл там само. Проте тепер водокористувачеві можна заповнити електронну заяву онлайн у зручний час. Дозвіл можна також отримати через Інтернет в електронному вигляді.

Завдяки онлайн-сервісу заявник бачитиме всі етапи проходження своєї заявки. А принцип мовчазної згоди, який може бути застосований як відносно органів, що протягом 15 календарних днів мають надати свої експертні висновки, так і в цілому відносно Держводагентства, яке має у 30-денний термін надати водокористувачеві дозвіл або мотивовану відмову, застосовуватиметься автоматично. Крім того, онлайн-подання заявок не передбачає контакту зі службовцями.

           

            Також, 3 квітня набули чинності зміни до Правил дорожнього руху щодо переліку документів, що підтверджують наявність страхового захисту у власників наземних транспортних засобів. Відтепер водій при собі повинен мати діючі страховий поліс (страховий сертифікат "Зелена картка") про укладення договору обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів або внутрішній електронний договір зі страхування у візуальній формі страхового поліса (на електронному або паперовому носії).

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net