Нове в законодавстві.

Нове в законодавстві адміністративних послуг у сфері міграції.

   Мін'юст розпочав інформування громадян про їхні права у сфері житлово-комунальних послуг: як діяти в разі отримання нечесної платіжки та як домогтися перерахунку вартості опалення.

   Міністр юстиції Павло Петренко нагадав, що відповідно до урядової постанови від 26 червня 2019 року № 560 "Деякі питання захисту прав споживачів житлово-комунальних послуг" запроваджується гранична ціна на послуги для населення міст обласного значення та міста Києва з постачання теплової енергії та з постачання гарячої води на опалювальний період 2019/2020 років. Гранична вартість тепла зафіксована на рівні 1400 грн. за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн. за 1 м2 у разі відсутності лічильника. На гарячу воду по всій Україні встановлено граничний тариф для населення на рівні 83,66 грн. за 1 куб. м за наявності сушарок та підключення їх до систем постачання гарячої води, 75,74 грн. за 1 куб. м - у разі їх відсутності.

    На сайті урядового порталу та Мін'юсту запущено калькулятор тарифів, тож тепер можна самостійно розрахувати вартість економії. Також Міністерство юстиції розробило алгоритм дій для споживачів житлово-комунальних послуг, які хочуть захистити свої права у разі, якщо органи місцевого самоврядування не виконують рішення Уряду.

 П. Петренко зауважив, що кожен охочий може перевірити на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування, який встановлює тариф на послуги теплопостачання та постачання гарячої води, чи здійснено перерахунок тарифів відповідно до урядової постанови.

Зокрема, якщо орган місцевого самоврядування не перерахував тарифи, потрібно звернутися на урядову гарячу лінію або направити звернення на адресу Кабміну, повідомивши про бездіяльність влади на місцях. Також потрібно звернутися безпосередньо до органу місцевого самоврядування з вимогою щодо виконання рішення Уряду, після цього - до постачальника послуги для перерахунку ціни за опалення. Усі зразки документів для перерахунку ціни розміщено на сайті Мін'юсту.

 Зросла вартість оформлення документів

з безконтактним електронним носієм.

    Такими документами є паспорт громадянина України (ID-картка), паспорт громадянина України для виїзду за кордон, біометричні посвідки для іноземців - на тимчасове та постійне проживання. Водночас змінилася і вартість бланків таких документів.

   Такі зміни містяться у постанові Кабміну № 371 , яка набула чинності 1 липня.

   Відтепер нові суми адміністративного збору складатимуть:

- при оформленні ID-картки до 20 робочих днів - 345 грн (126 грн вартість адмінпослуги та 219 грн вартість бланка), раніше 279 грн;

- при оформленні ID-картки до 10 робочих днів - 471 грн (252 грн вартість адмінпослуги та 219 грн вартість бланка), раніше 366 грн;

- при оформленні закордонного паспорта до 20 робочих днів - 682 грн (352 грн вартість адмінпослуги та 330 грн вартість бланка), раніше 557,32 грн;

- при оформленні закордонного паспорта до 7 робочих днів та до 3 робочих днів у разі наявності підстав - 1034 грн (704 грн вартість адмінпослуги та 330 грн вартість бланка), раніше 810,32 грн.

   Зокрема, для громадян, які вже здійснили оплату адміністративного збору, але не встигли оформити документ до 30 червня 2019 року, передбачено можливість здійснити доплату для отримання адміністративної послуги.

    Вартість оформлення документів підвищується вперше, починаючи з 2016 року.

  Зазначимо, що відповідно до ст. 20 Закону «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», гранична вартість адміністративних послуг залежить від розміру прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. При цьому кошти, отримані як частина адміністративного збору спрямовуються до місцевих бюджетів.

    Нагадуємо, зараз розмір прожиткового мінімуму встановлюється Законом про Держбюджет на відповідний рік.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net