14.03.2018

Зміни в законодавстві, діючі з березня 2018 року

З 1 березня перераховується розмір страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності (далі – потерпілі), та членам їх сімей. Перерахунок, передбачений ст. 37 та п. 10 розд. VII Закону україни від 23.09.99 р. за № 1105-XIV, проводиться у разі зміни ступеня втрати професійної працездатності, а також складу сім'ї померлого із застосуванням коефіцієнта 1,2.

Для осіб, у яких після проведеного перерахунку розмір щомісячної виплати буде менше мінімальної зарплати, встановленої законом на 01.01.17 р. (3 200 грн.), встановлюється новий розмір такої виплати з урахуванням розміру мінімальної зарплати та ступеня втрати працездатності.

Визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає (постанова КМУ від 27.12.17 р. № 1053).

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

12 березня Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Цей Закон визначає правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю, порядок їх створення, діяльності та припинення, права та обов’язки їх учасників.

           Правовий статус товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю у сферах страхової та інвестиційної діяльності, в галузі виробництва сільськогосподарської продукції, а також в інших сферах діяльності, порядок їх створення, діяльності та припинення регулюються цим Законом з урахуванням особливостей, передбачених спеціальними законами.

           Закон встановлює права і обов'язки учасників товариства, корпоративний договір, безвідкличну довіреність з корпоративних прав, умови створення товариства, визначає статут товариства, переважне право учасника товариства, особливості звернення стягнення на частку учасника товариства тощо.

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ "ПРО РЕАБІЛІТАЦІЮ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ" ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ ГРУПИ ІНВАЛІДНОСТІ УЧАСНИКАМ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ"

13 березня 2018 року Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про реабілітацію інвалідів України» щодо встановлення групи інвалідності учасникам антитерористичної операції.

Законодавчим актом встановлено, що «Особам, у яких внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, отриманих під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, які перебували безпосередньо в районах проведення антитерористичної операції, ампутовані верхні та/або нижні кінцівки, або отримане ушкодження призвело до необоротної втрати частини кінцівки, або необоротної втрати іншого органу, або повної стійкої втрати органом його функцій, що мало наслідком встановлення інвалідності, група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду (безстроково) та на ступінь вище або І групи.»

ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО ВСТАНОВЛЕННЯ КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА СПРИЯННЯ ВЧИНЕННЮ САМОГУБСТВА"

7 березня набув чинності Закон України № 2292-VIII "Про внесення зміни до статті 120 Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за сприяння вчиненню самогубства".
           Змінами до ККУ встановлено кримінальну відповідальність за будь-яке сприяння особі у вчиненні нею самогубства чи спроби самогубства.

           Законом викладено частину першу статті 120 «Доведення до самогубства» Кримінального кодексу України у новій редакції, згідно з якою доведення особи до самогубства або до замаху на самогубство, що є наслідком жорстокого з нею поводження, шантажу, систематичного приниження її людської гідності або систематичного протиправного примусу до дій, що суперечать її волі, схиляння до самогубства, а також інших дій, що сприяють вчиненню самогубства, карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

Варто зазначити, що Україна входить в десятку країн з найвищим рівнем самогубств. За даними ВООЗ на 2012 рік в Україні було вчинено близько 10 тисяч актів суїциду, а середній показник для нашої країни – 22 суїциди на 100 тисяч осіб. Як свідчать наукові джерела, співвідношення самогубств і доведення до самогубства становить близько один до двадцяти. Разом з тим з 2010-го по 2015 рік в Україні винесено лише чотири вироки за доведення до самогубства, тобто менше одного вироку на рік, тому що зазвичай правоохоронці припиняють провадження у справах про самогубство, не знайшовши слідів насильства на тілі загиблих. 

НАБУВ ЧИННОСТІ НАКАЗ МОЗ, ЯКИЙ СКАСОВУЄ МЕДИЧНІ КАРТКИ ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ ДИТИНИ В ДИТСАДОК ТА ШКОЛУ

З 13 березня медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є непотрібною. Її форма є недійсною, від батьків не мають права тепер її вимагати.

Це передбачено наказом МОЗ України № 157 від 26.01.2018, яким скасовується низка форм первинної облікової документації, повідомляється на сайтіМіністерства.

Згідно з наказом, чинність втрачають форми № 025-2/о «Талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів», № 030/о «Контрольна карта диспансерного нагляду», № 025-3/о «Медична карта студента № __», № 025-4/о «Талон на прийом до лікаря», № 025-6/о «Талон амбулаторного пацієнта», № 026/о «Медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів)» та № 031/о «Книга запису викликів лікарів додому».

"Зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, оскільки вони не мають ліцензії на медичну практику. Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію", - зазначають у МОЗ.

Із запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net