Заклади культури Волноваського району

       Основними завданнями відділу культури  і туризму  райдержадміністрації є реалізація державної політики в галузі культури і мистецтва. Заклади культури району планують свою роботу відповідно до законів України «Про культуру», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про музеї і музейну справу», «Про охорону культурної спадщини», «Про охорону археологічної спадщини», «Про музеї та музейну справу».

Станом на 01.01.2017 року у районі  налічується 101 заклад культури, з них – клубного типу комунальної власності 47, 46 бібліотек, 2 школи мистецтв, 6 музеїв.

В закладах культури району працює 499 працівників, з них в закладах клубного типу  працюють  370  працівників, бібліотеках – 65 працівників, музеях – 13 працівників, школах мистецтв – 51 працівник.

Кількість  клубних формувань  - 467, в них займається  учасників  -  6294 особи, з них  дітей  -  3581 особа.

Колективів художньої  творчості  – 243, з них для дітей 142, в них учасників  - 3000 осіб,  з них дітей  - 2102 особи.

У вересні 2016 року у смт. Донське Волноваського району відбулося виїзне засідання колегії управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації. За рішення колегії 24 колективи підтвердили звання народний (зразковий), а також 2 колективам було присвоєне звання «народний», це:

- Народне вокальне тріо сучасної пісні «Талеромта» Володимирівського міського будинку культури.

- Народний вокально-інструментальний ансамбль «Друге дихання» Златоустівського центру народної творчості.

Станом на 01.01.2017 року 33 колективи району носить почесне  звання «народний» («зразковий»).

Загальна кількість проведених у 2016 році культурно-мистецьких  заходів  складає 4407,   із них для  дітей 1674. Кількість відвідувачів - 441418 осіб. 

Підводячи підсумки роботи за 2016 рік, слід зазначити, що приділяється увага поліпшенню рівня роботи закладів культури, посиленню їх ролі в організації культурного дозвілля та відпочинку населення, збереженню та зміцненню матеріально-технічної бази установ культури. Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників, покращення організації та проведення свят, фестивалів, оглядів - конкурсів, виставок, а також участь колективів художньої самодіяльності в  районних, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах.

Протягом 2016 року колективи художньої самодіяльності Волноваського району прийняли участь в 21 обласному заході, 13 всеукраїнських заходах і 12 міжнародних і були нагороджені дипломами, грамотами і подяками.    

Музеї

 

На території  Волноваського  району діє районний краєзнавчий  музей, до складу якого входять, на правах філій, п’ять музеїв історії селищ Благодатне і Новотроїцьке, сел Валер’янівка, Микільське і Стрітенка. 

Робота музеїв району у 2016 році була спрямована на виконання основних положень та вимог законів України «Про культуру», «Про охорону культурної спадщини», «Про музеї та музейну справу», Указів Президента України: №17/2016 «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917 – 1921 років», №126/2016 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод»,  №130/2016 «Про відзначення у 2016 році Дня пам'яті та примирення і 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»,  №357/2016 «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації»,  №436/2016 «Про відзначення у 2016 році Дня Гідності та Свободи», №480/2016 «Про заходи у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів»,   №523/2016 «Про заходи у зв’язку з 85-ми роковинами Голодомору 1932 - 1933 років в Україні - геноциду Українського народу».

В ході виконання поставлених завдань основна увага  спрямована на забезпечення охорони та збереження пам’яток музейного фонду, музейну безпеку.

Фонди   музеїв саном на 01.01.2017 р.:

- налічують 20564 одиниць зберігання, в т.ч.- районні - 6905, філіі -13659.

    - у фонди музею  надійшло предметів основного фонду всього - 279  від підприємств, установ та організацій, приватних осіб, політичних партій, передвиборчих матеріалів.  в т.ч. у районний      музей - 86,  у  музеї-філіали –  193.    

Загальна кількість відвідувань  –   17900 ,

Проведено 518 екскурсій.

Серед них :  уроки історичної пам’яті: «Воз`єднання Українських земель. Славетна мить, що поєднала Україну» ( До Дня Соборності України), «День пам’яті героїв Крут» (до Дня пам’яті  Героїв Крут), «Кожен день, кожен час пам’ятайте, скільки жертв нам війна принесла» (до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав),  "Життя в неволі" (До Міжнародного дня визволення в'язнів фашистських концтаборів),   «Ми пам’ятаємо Вас»  (до Дня Скорботи і вшанування пам'яті жертв Другої Світової війни), «Конституція незалежної України, наша вітчизна – демократична Україна» (до Дня Конституції), "День хрещення Київської Русі"( до Дня Хрещення Русі), «Вшануймо їх пам'ять» (до Дня визволення краю в роки Другої Світової війни), «Запали свічку»( до Дня пам’яті жертв голодомору), «Ти захисник України» (до Дня Збройних сил України); тематичні заняття, уроки краєзнавства і уроки народознавства: «Святки різдвяні»,  «Від Андрія до Стрітення»  ( до Різдвяних свят), «О мово рідна, золота колиско…», «Розквітай же, рідна українська мово!»   (до Дня мови), «Голос рідної природи серцем слухати навчись» (до Дня Довкілля та Дня Землі), «Зустрічаймо друзі, птахів» (до Дня Птахів), «Традиції, обряди і звичаї на Благовіщення» (до свята Благовіщення Пресвятої Богородиці), «О.Минка – видатний художник, мій односелець» (до Дня народження видатного земляка смт. Новотроїцьке), «Великі свята відкривали ворота справжньому літу» (до Свята Трійці), «Різнобарвний Спас» (до свята Преображення Господнє), «День визволення Донбасу» (до Дня визволення Донбасу), «Ваш подвиг в пам’яті навіки»( до Дня визволення України  в ІІ світовій війні), «Топоніми рідного краю» (с. Валер’янівка),  « Хто знав, хто вів, смертям і втратам лік ?» (до Дня пам”яті жертв Голодомору), «Хай же змилоститься над вами доля і майбутнє буде без війни» (до Дня Збройних сил України), «Свято дівочої долі», «Андріївські вечорниці», «Вас вітає святий Миколай» (до народних Новорічних свят).Майстер класи: «Чарівна писанка» (виготовлення крашанки та писанки до свята Великодня), «Подарунок для матусі» (по виготовленню ляльки – мотанки до Дня Матері).

У фонди музею  надійшло предметів основного фонду всього - 279  від підприємств, установ та організацій, приватних осіб, політичних партій, передвиборчих матеріалів.  в т.ч. у районний      музей - 86,  у  музеї-філіали –  193.     Серед надходжень: речові предмети проведення АТО, побутові речі 50-х-60-х, 70-х-80-х, 90-х років XX століття, речі та документи періоду Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, документи і спогади жертв Голодомору 1932-1933 років, політичних репресій 1937 року, афганських і чорнобильських подій, політичних партій, предмети декоративно-прикладного і ужиткового мистецтва, реферати і документальні матеріали земляків.

У 2016 році у Волноваському районному краєзнавчому музеї та філіях організовано виставок  та експозицій – 59,  в т.ч.: постійних експозицій – 1(«АТО: війна за незалежність») , з фондів музею –  50, з приватних зібрань – 8. Серед них присвячені новорічним, Різдвяним і Великоднім  святам, Дню Соборності України, Дню ушанування учасників бойових дій на території інших держав, до 30 - річчя аварії на ЧАЕС, Дню перемоги над нацизмом у другій світовій війні, до Дня Конституції України, до 25 - річниці Незалежності України,  до Дня визволення Донбасу  та України від фашистських загарбників, річниці Революції Гідності і Свободи, до Дня жертв пам`яті  Голодомору  України,  до Дня Захисників України, народні обряди та традиції.   

Протягом року надано 58 консультацій для працівників архіву, райдержадміністрації і районної ради, вчителям і учням шкіл, студентам вищих і середніх спеціальних учбових закладів з різних питань історії краю; робітникам громадських музеїв з різних питань діяльності.

          

Волноваська  районна централізована бібліотечна система

 

Робота бібліотечної системи протягом 2016 року була направлена на підвищення рівня культури населення, а саме:

- розвиток національної правосвідомості;

- патріотичне виховання, як основа духовного розвитку особистості;

- морально – етичне виховання;

- продовження партнерства бібліотеки та сім’ї заради дітей;

- сприяння безперервній освіті всім бажаючим;

- забезпечення доступу до глобального інформаційного простору в умовах безперервного розвитку інформаційних мереж.

Бібліотечна мережа Волноваської районної ЦБС об’єднує 46 бібліотек:

- центральна районна бібліотека;

- 4 бібліотеки для дітей;

- 6 міські бібліотеки;

- 35 сільських бібліотек.

У        малонаселених селах організована робота 20 бібліотечних пунктів по обслуговуванню населення.

У 2016 році були проведені ремонти у бібліотеках:

-  У районній бібліотеці для дітей був проведений капітальний ремонт на суму 90,0 тис. грн. (кошти районного бюджету)., а саме замінено 5 вікон, ремонт санвузла, повна заміна кафелю на підлогах у коридорах, відновлено система опалювання у 2 коридорах.

-   В будівлі, яку виділили для центральної районної бібліотеки на суму 234,7 тис.грн. (кошти районного бюджету) були замінені вікна, повна заміна системи опалення і перекриття даху метало черепицею.

У         2016 році за рахунок сільських рад:

-     повний капітальний ремонт приміщень Новотроїцької бібліотеки для дітей (вікна, стіни, підлога, система опалення та інше)

-         у Златоустівській сільській бібліотеці замінені вікна.

-         у Степнянській сільській бібліотеці замінені вікна.

-         у Вільненській сільській бібліотеці (відремонтовано стеля, стіни);

 

У 2016 році були придбані основні засоби, на суму 49,0 тис.грн.  а саме:

- для районної бібліотеки для дітей для дитячого відділу 4 книжкових стелажі.

- для центральної районної бібліотеки 3 комп’ютери, 3 БФП, 3 стола комп’ютерних,  2 стола розкладних виставочних, ноутбук.

 

У 2016 році для сільських бібліотек були придбані 8 штук вогнегасників на суму 5,0 тис.грн.

У 2016 році з районного бюджету було виділено 30,0 тис.грн. на придбання нової літератури, на які було придбано 444 примірника нових книг. Також у поточному році було виділено 50,0 тис.грн. на передплату періодичних видань для бібліотек, на які передплачено 29 найменувань.

Також 6 бібліотек комп’ютерізовані і мають Інтернет – центри. Бібліотечні Інтернет–центри - це осередки безкоштовного вільного доступу до вітчизняних і світових інформаційних ресурсів, де крім технічного доступу до мережі, надаються консультації і допомога в навігації  інформаційними ресурсами, проводиться навчання груп користувачів на Інтернет-місцях. Враховуючи склад користувачів та рівень їхньої підготовки роботи у мережі  Інтернет, бібліотекарі намагаються надавати широкий спектр Інтернет-послуг. Це - навчання роботі в мережі, пошук інформації, віртуальні подорожі, можливість дистанційного навчання, пошуку роботи. Абітурієнти мають змогу реєструватися для проходження ЗНО, а випускники ВУЗів мають можливість надіслати своє резюме на сайти організацій для працевлаштування. 

На сьогоднішній день також є актуальним здійснювати покупки через інтернет – магазини, вносити плату за всі комунальні послуги, мобільний зв'язок,  а ще можливість переглянути інформацію про свої рахунки, кредити і відкриті депозити, контролювати ліміти кредитних карт саме через мережу Інтернет. Традиційним залишається спілкування в соціальних мережах та       он-лайн спілкування, а для юних користувачів - розвиваючі та ігрові програми.

Робота бібліотек  Волноваської районної  централізованої бібліотечної системи  у 2016 році велася  згідно з річним планом роботи, була спрямована на виконання основних контрольних показників, залучення нових користувачів до бібліотеки та читання, вміння користуватися бібліотекою, виховання у користувачів інформаційної культури, любові до книги, культури читання.

 

Школи мистецтв

Волноваська школа мистецтв

Кількість штатних одиниць – 38, з них у галузі культури – 28 одиниці.

Відділи - фортепіанний, струнно-смичковий, теоретичний, відділ народних інструментів, художнє відділення.

Основні напрямки діяльності закладу є освітньо - викладацька робота  в галузі музичного та образотворчого мистецтва. Основні завдання, що вирішувались протягом року педагогічним колективом  закладу,    передбачали    удосконалення     професійного    та викладацького рівня, узагальнення досвіду роботи ведучих викладачів, спрямованість у навчальному процесі та у суспільному житті колективу школи на національно-патріотичне виховання (виховні та інформаційні години, тематичні уроки, репертуар українських композиторів, концерти для захисників Вітчизни, виступи для солдатів на передовій, малюнки солдатам,  формування мовленнєвої культури, виховання в учнях почуття поваги до державних символів, організація виставок, що ілюструють становлення та розвиток української державності, участь в  інших заходах до державних свят України, історичних дат),  широке пропагування музичного та образотворчого мистецтв (концерти учнів та викладачів, лекції, бесіди, пересувні виставки робіт учнів художнього класу, консультації для викладачів загальноосвітніх шкіл міста та району з питань музики та живопису).

Досягнення за 2016 рік:

1. І Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс музичного мистецтва Дніпровські хвилі», м. Дніпропетровськ 12-14 лютого 2016 р.                 

Номінація «Фортепіанний концерт»                          Лауреати – 3 учня                                                          Номінація «Фортепіано-соло»                                    Лауреати – 4 учня                                                             Номінація «Скрипка-соло»                                         Лауреат – 1 учень

2. ІУ  Міжнародний фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Київський      колорит», м.Київ 25-27 березня 2016 р.                                                       

Номінація «Інструментальний жанр»                        Лауреати – 4 учня

3. ІУ  Міжнародний фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Київський колорит» , м.Київ  23 квітня 2016 р.                                                                     

Номінація «Соліст з оркестром»                                 Лауреати – 5 учнів       

     4. І Міжнародний фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Чорноморські вітрила», с.Курортне Одеської обл. 22.06-30.06. 2016 р.

Номінація «Інструментальний жанр» ф-но соло       Лауреати – 6 учнів                                                      Номінація «Інструментальний жанр» скрипка          Лауреат – 1 учень                                                                           Номінація «Джаз-інструментал» ф-но соло               Лауреат – 3 учня

5. Всеукраїнська Зимова музична олімпіада «Голос Країни», м. Київ  27-28 лютого 2016 р.

Номінація «Класичне фортепіано»                             Лауреат – 1 учень                                                          Номінація «Естрадне фортепіано»                             Лауреат – 2 учня                                                          Номінація «Сольні інструментальні ансамблі, класична програма»  

                                                                                       Лауреат – 2 учня

Номінація «Естрадні та джазові сольні інструментальні ансамблі»  

                                                                                       Лауреат – 2 учня                                             

6. Всеукраїнський фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Київський колорит», м. Київ 03-06.11.2016 р.

Номінація «Інструментальний жанр» Ф-но-соло                       Лауреати - 4 учня

Номінація «Інструментальний жанр» Ф-ний дует                     Лауреат – 3 учня                                                           Номінація «Джаз-інструментал» Ф-но-соло                               Лауреат – 2 учня                                                                 Номінація  «Інструментальний жанр» Скрипка-соло                Лауреат – 2 учня                                                                  Номінація «Інструментальний жанр» Ансамбль скрипалів      Лауреат                                                             Номінація «Інструментальний жанр» Концертмейстер             Лауреат

7. ІІ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс  музичного мистецтва «Дніпровські хвилі», м. Дніпро 1-2 грудня 2016 р.                                           Номінація «Інструментальний жанр» Ф-но-соло                       Лауреати - 6 учнів                                                            Номінація «Інструментальний жанр» Ф-ний дует                     Лауреат – 2 учня  

Номінація  «Інструментальний жанр» Скрипка-соло                Лауреат – 1 учень

8. Всеукраїнський конкурс «Грай, музико»     

Номінація «Інструментальний жанр» (баян, акордеон, гітара)  Лауреат – 2 учня        

                                                                                                     Дипломант - 1 учень

Володимирівська школа мистецтв

 

Кількість штатних одиниць – 13, з них у галузі культури – 9 одиниці.

Основні напрямки роботи:

-          гра на музичних інструментах (фортепіано, синтезатор, акордеон, баян, гітара);

-          вокальний спів (сольний, ансамблевий,  хоровий, автентичний);

-          ансамблева гра на музичних інструментах;

-          музично-теоретичні дисципліни;

-          постанова обрядових спектаклів;

-          постанова мюзиклів;

-          образотворче мистецтво.

Досягнення у конкурсах:

          1. ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Київський

  колорит» м. Київ.

 

  учні музичного відділу: лауреати І-го та ІІ ступеня (солісти-вокалісти);

  Вокальний дует «Moonlight» – лауреат І-го ступеня;

  Вокальний ансамбль «Співзвуччя» – лауреат ІІ-го ступеня.

 

         2. Міжнародний фестиваль дитячої творчості «Підводні фантазії»   Товариство українських професійних інструкторів з підводного    плавання CEDIP\UDIP м. Красний-Лиман (лютий 2016 р.).

 

Учениця  художнього відділення – лауреат ІІІ ступеня.

 

          3. ІІ Європейський відкритий фестиваль-конкурс інструментального та
вокального мистецтва «Таланти ХХІ століття» м. Харків (Болгарія –            Україна) (березень 2016 р.):

 

Учні музичного відділу: лауреати І-го та ІІ ступеня (солісти-вокалісти);

Вокальний дует «Moonlight» – лауреат І-го ступеня;

Вокальний ансамбль «Співзвуччя» – лауреат І-го ступеня.

 

         4. Районний фестиваль-конкурс музичного мистецтва «Український            сувенір» м. Волноваха (травень 2016 р.).

 

Учні музичного відділу – лауреати ІІ, ІІІ ступеня.

На 2017 рік заплановані заходи на продовження роботи з підвищення рівня культури району.

 

 

 

 

 

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net