Підготовка насіння ярих культур під сівбу 2021 року.
Підготовка та проведення сівби ярих культур під врожай 2021 р. вимагає вирішення наступних питань: стан підготовки ґрунту перед сівбою ярих культур у поточному році; реалізація науково-обґрунтованих заходів та особливості вирощування ярих культур в екстремальних умовах степової зони; дотримання вимог до якості насіння; підбір рекомендованих сортів ярих культур для регіону.
В підвищенні врожайності ярих зернових культур, зокрема ячменю ярого, одне з чільних місць займає сорт. З метою раціонального використання сортового складу та щорічного одержання сталих врожаїв рекомендується висівати в господарствах 3–4 сорти, які відрізняються між собою біологічними і господарськими ознаками – скоростиглістю, посухо-стійкістю, різною реакцією на попередники, строки сівби, добрива тощо.
Готуючись до сівби, особливу увагу слід звернути на стан насіннєвого матеріалу – його категорію і якість. На товарних площах слід використовувати сертифіковане насіння не нижче другої репродукції, воно має кращі посівні якості і врожайні властивості. Для сівби бажано відбирати насіння з масою 1000 зерен понад 40 г, рослини вирощені з такого насіння є більш стійкими і витривалими протягом усього вегетаційного періоду, у ньому міститься більше білка, фосфору, вітамінів, нікотинової кислоти, завдяки чому воно інтенсивно проростає, формує потужну кореневу систему. Крім того, крупніше насіння можна висівати глибше у вологий шар ґрунту.
Обов’язковим заходом в технології вирощування ячменю ярого є протруювання насіння. Протруюють лише кондиційне насіння при його вологості не вище за 14%, яке очищене від домішок та пилу. Цей захід проводять за 5–15 діб до посіву механізованим способом за допомогою протруювачів із обов’язковим дотриманням правил безпеки.
Сівба високоякісним насінням є неодмінною агротехнічною умовою отримання швидких рівномірних сходів, а також запорукою підвищення стійкості і виживання рослин в весняно-літній період.
Основними показниками якості ярих культур є чистота насіння – не нижче 97-99 % залежно від категорії, схожість – не менше 92 %, вологість – не вище 14 %.
Визначення посівних якостей насіння на території області здійснюють: ДУ «Донецька обласна фітосанітарна лабораторія» (www.fl.dn.ua), та ДП «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції» (https://dpcenter.org.ua/).
Сертифікація насіння і садивного матеріалу – комплекс заходів, спрямованих на визначення сортових і посівних якостей насіння та сортових і товарних якостей садивного матеріалу з метою документального підтвердження відповідності вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва.
Насіння і садивний матеріал вводиться в обіг після їх сертифікації. Сертифікати на насіння і садивний матеріал можуть бути видані, якщо насіння/або садивний матеріал належить до сорту, занесеного до Реєстру сортів рослин України; насіння за сортовими або посівними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва; садивний матеріал за сортовими або товарними якостями відповідає вимогам законодавства у сфері насінництва та розсадництва (ст. 15 Закону України «Про насіння і садивний матеріал»)
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва звертає увагу, що згідно з ст. 17 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» використання для сівби/посадки насіння та/або садивного матеріалу, що не має відповідного сертифіката, забороняється.
Також слід зауважити, що у разі невпевненості у відповідності показників посівних якостей придбаного насіння показникам, зазначеним у сертифікаті, що засвідчує посівні якості насіння суб’єкт господарювання має право ініціювати проведення арбітражного (експертного) визначення посівних якостей насіння згідно Порядку затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 за № 615.
З повагою,
ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області
Управління фітосанітарної безпеки
Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва
ПРО НЕОБХІДНІСТЬ ДОТРИМАННЯ ПОРЯДКУ В'ЇЗДУ/ВИЇЗДУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНУ ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ.
Волноваська райдержадміністрація повідомляє, що Законом України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», визнано тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановила та здійснюють загальний контроль.
Перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях затверджений Указом Президента України від 07 лютого 2019 року № 32/2019, який набув чинності 09 лютого 2019 року.
Перетинання неконтрольованої українською владою ділянки державного кордону України кваліфікується як в’їзд на тимчасово окуповану територію України та виїзд з неї.
Статтею 12 Закону України «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях» та пунктом 3 абзацу першого Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2019 №815 встановлено норму, відповідно до якої в’їзд/виїзд осіб, у тому числі транспортних засобів, за допомогою яких вони переміщуються, а також переміщення товарів на тимчасово окуповані території та з таких територій здійснюється ВИКЛЮЧНО через визначені контрольні пункти в’їзду/виїзду.
За порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 2042 КУпАП (штраф від 1700 до 8500 грн).
З метою запобіганню вчинення адміністративних порушень та притягнення до адміністративної відповідальності, звертаємо увагу фізичних та юридичних осіб, які здійснюють в’їзд/виїзд і переміщення товарів через контрольні пункти в’їзду-виїзду, на необхідність дотримання законодавства України, яке встановлює порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.
До відома мешканців району!
За повідомленням районного оперативного штабу з питань ліквідації надзвичайної ситуації та запобігання занесенню та поширенню на території Волноваського району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV.
“єМалятко” ― уже у ЦНАПі!
Центр надання адміністративних послуг Волноваської райдержадміністрації (ЦНАП) запроваджує з 18 січня 2020 року нову комплексну послугу "єМалятко".
єМалятко – перша в Україні комплексна адміністративна послуга, при створенні якої застосовано принцип об’єднання послуг за життєвою ситуацією.
Батьки зможуть у ЦНАП подати одну заяву і отримати наступні державні послуги:
- державна реєстрація народження дитини;
- реєстрація народженої дитини в Державному реєстрі фізичних осіб –платників податків;
- присвоєння дитині унікального номеру запису в Єдиному державному демографічному реєстрі.
Послуга «єМалятко» надається безкоштовно. Місцем проживання дитини обов'язково має бути місце проживання її батьків чи одного з них. Обов'язкова умова - батьки повинні бути громадянами України.Для оформлення заявки потрібно надати паспорт та медичну довідку з пологового будинку.
Саме завдяки "єМалятко" маленькі дітки отримують свою першу адмінпослугу в житті, а їхні батьки переконаються в тому, що ЦНАП завжди поруч за різних життєвих подій.