Рейд «Сім`я».

05.02.2019 року провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Ольгою Кургузовою та спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Маріанною Бабенко був проведений рейд «Сім`я» в с. Миколаївка та с. Новогнатівка. Було відвідано 2 сім`ї, які опинились в складних життєвих обставинах, 1 сім`я, де мати має намір повернути дитину в свою сім`ю та 2 сім`ї, де виховуються діти під опікою/піклуванням.


Однією з відвіданих сімей була сім`я, в якій проживає 2 малолітніх дітей. Мати є одинокою матір`ю на обох дітей. Жінка зловживає спиртними напоями, часто залишає дітей без нагляду, не турбується про добробут діток. Діти часто були голодними в холодній хаті. 
Отримавши повідомлення від Миколаївської с/р про цю сім`ю службою у справах дітей райдержадміністрації терміново була проведена робота щодо влаштування дітей до державного закладу, а саме санаторію. Питання постановки дітей на облік до 
Служби було винесене на засідання комісії з питань захисту прав дітей райдержадміністрації, яке відбулось 01.02.2019 року також було розглянуто питання щодо взяття цієї сім`ї під соціальний супровід. Хочеться сподіватись що робота соціальної служби буде результативною і мати зможе стати дбайливою матусею, яка подолає життєві труднощі і зможе виховати гідних громадян нашого суспільства. З матір`ю дітей проведена профілактична бесіда щодо відповідального, дбайливого батьківства. Водночас жінка попереджена про відповідальність за невиконання батьківських обов`язків. Наступною була відвідана сім`я, де виховується дитина, яка вже перебуває на обліку служби у справах дітей райдержадміністрації, як така, що проживає в сім`ї, що опинилась у складних життєвих обставинах. Нажаль, ситуація в сім`ї не змінюється. Мати також є одинокою і виховує доньку сама. В будинку постійно брудно, не прибрано. Ні мати, ні її 15-річна донька не звертають на безлад уваги. На момент взяття дитини на облік мати вживала спиртні напої, вела аморальний спосіб життя, не займалась вихованням, навчанням доньки. З жінкою постійно проводилась профілактична робота працівниками Служби та ювенальної превенції Волноваського ВП. 
На сьогодні мати дитини має тяжку хворобу, лікується. Спиртні напої не вживає, але в будинку все без змін – темно, брудно, не прибрано. Зі слів жінки - це не безлад, а йде ремонт. Дивно, але в ході ремонту, в нашому розумінні, повинні відбуватись зміни на краще…мабуть не в цьому випадку. Це спосіб життя людей і, нажаль, таких сімей дуже багато, де люди не звертають увагу на антисанітарію. Це їх спосіб життя! Вони не розуміють, як може бути інакше, адже вони так росли, і їх діти так ростуть, і їх онуки так будуть рости. Це дуже прикро, але боротись з цим явищем марно. Прикладом цього була одна сім`я, де батько сам виховує трьох дітей. Безлад, антисанітарія в цій сім`ї – норма, як не намагались розповісти, як потрібно тримати оселю в чистоті – марно. Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації було вирішено показати чоловіку як має бути. Взявши все необхідне для наведення порядку відправились до підопічних. Навели порядок, на ліжках з`явилась чиста постіль, яку також взяли з собою. Краса! Але, на жаль, не надовго. 
Все дуже швидко стало так, як було. Нажаль щось міняти в своєму житті ніхто не збирається. Це їх спосіб життя. Моторошно одне – діти живуть в таких умовах і, скоріш за все, діти дітей також будуть так жити…
Водночас відвідані сім`ї опікунів. Зазвичай до сімей опікунів питання щодо умов проживання не виникає, але є опікуни, які не в повній мірі створюють належні умови для проживання дитини в силу різних причин. В одній з відвіданих сімей - опікуном є старенька бабуся, яка опікується дитиною, любить, але умови створити не може, в силу свого віку. З бабусею проведена бесіда з питання дотримання санітарних норм в будинку. До другої відвіданої сім`ї опікунів питань не виникло: і умови створені, і дитина забезпечена всім необхідним. Проте в обох родинах діти застраховані, мають Єдині квітки, опікуни вчасно отримують державну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікунам рекомендовано щорічно оздоровлювати дітей за державні кошти.
Окрім відвідання сімей в с. Миколаївка та с. Новогнатівка провідним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації Кургузовою О. була проведена профілактична бесіда з учнями 8-11 класів Миколаївської ЗОШ на тему: «Попередження правопорушень, дитячої бездоглядності, вживання дітьми спиртних напоїв, наркотичних речовин, насильства в сім`ї та поза нею, суїцидальна поведінка у дітей» та проведена індивідуальна бесіда з учнем 1 класу щодо дотримання правил поведінки в школі.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net