Обговорили шляхи покращення первинної ланки медицини.

07 лютого у Волноваській центральній районній лікарні відбулась робоча зустріч голови райдержадміністрації Дмитра Такаджи, першого заступника голови райдержадміністрації Ольги Сидоренко та голови районної ради Валерія Лубінця з медичними працівниками КНП «Волноваський центр первинної медико-санітарної допомоги».


На сьогодні до керівників району надходять скарги від мешканців на роботу місцевих фельдшерсько-акушерських пунктів та амбулаторій. У зв’язку з цим проаналізовано всі питання, що стоять на перешкоді для нормального функціонування медичних закладів. 
Наразі на території Волноваського району працює 39 ФАПів та 25 амбулаторій, що обслуговують сільське населення. Сфера медицини в повному обсязі фінансується з районного бюджету, та є другою за обсягом фінансування після сфери освіти.
Звертаючись до присутніх голова райдержадміністрації Дмитро Такаджи окреслив стан реалізації державних реформ в районі. Наразі активно впроваджується медична, освітня та реформа децентралізації органів державної влади, які спрямовані перш за все на покращення рівня життя мешканців району.
Наразі головними завданнями медичної реформи є підвищення доступності медичної допомоги, покращення якості медичного обслуговування та ефективності фінансування. Реалізація реформи забезпечить пацієнтові можливість самому обрати лікаря і змінити його в разі потреби, а сімейний лікар відчує достойну оплату своєї праці. Тому необхідно посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення району щодо необхідності обрання лікаря та оформлення із ним відповідного договору.
Зосереджено увагу і на кадровому питанні, що особливо гостро постає в первинній медицині. Основні причини - неадекватна система оплати праці, плинність кадрів, відсутність у попередні роки відповідної роботи по залученню молодих спецалістів. Нагальною потребою є омолодження кадрового потенціалу, залучення його з інших районів та областей. Тож про спеціалістів, які прийдуть працювати завтра, думати необхідно вже сьогодні!
Також очільник райдержадміністрації детально зупинився на здобутках та реалізованих проектах протягом 2018 року. А значні успіхи мають місце. Модернізовано ряд ФАПів та амбулаторій, збудовано міні футбольні поля на базі Волноваської ЗОШ №2 та в смт. Новотроїцькому. Відкрито 3 агентських пункти з надання пенсійних послуг (с.Чермалик, с. Гранітне, с.Новоселівка). Розпочато роботу оновленого Центру обслуговування платників податків Волноваської ДПІ Волновасько-Мангушського управління ГУ ДФС у Донецькій та сервісного центру МВС. 
Відновлено роботу 3 птахофабрик, що дали 300 робочих місць. Фермерським господарством «Мечта» (с.Єгорівка) запущено лінію з виробництва майонезу. Підприємство з виробництва ковбасних виробів в с.Трудовому також поновило свою роботу.
Всі ці районні досягнення не були б можливими без плідної співпраці з народним депутатом Дмитром Лубінцем, який лише протягом минулого року залучив більше 5 млн. грн.
Перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Сидоренко, яка є куратором галузі охорони здоров’я зробила акцент на підсумках роботи медичної галузі району у 2018 році, вказала на певні здобуки і досягнення, зокрема, у покращенні матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я району. Але поряд з цим – зазначила Ольга Людвігівна – в охороні здоров’я є ряд проблемних питань, які ми разом повинні вирішувати, особливо це стосується реформи охорони здоров'я.
Голова районної ради Валерій Лубінець подякував медичним працівникам за ентузіазм та відданість у роботі та запевнив, що ні народний обранець, ні районна влада не будуть зупинятись на досягнутому.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net