«В сім'ї вольній, новій».

28 лютого у читальному залі Волноваської центральної районної бібліотеки відбувся районний конкурс читців «В сім'ї вольній, новій». Конкурс - данина вічної шани Кобзарю, символу єдності української нації. Це щорічне дійство стало одним з найулюбленіших, воно органічно вписується до цілого комплексу заходів, що відбуваються в Україні з нагоди 205-річчя Тараса Шевченка. 


До участі у конкурсі було подано 22 заявки. Присутні на дійстві отримали справжню насолоду від представлених номерів. Приємною несподіванкою цьогорічного конкурсу, став виступ Народного театру малих форм «Радуга» (кер. Світлана Ігорівна Тищенко). Окрасою конкурсу став виступ найстаршої учасниці конкурсу - Катерини Літовченко (с. Рибинське), у виконані якої прозвучали пісні «Думи, мої думи» на слова Т.Г. Шевченка та «Хата моя, біла хата» на слова на слова Дмитра Луценка.
Переможцями конкурсу серед дорослих виконавців стали: Світлана Фоменко (с. Вільне) – І місце, ІІ місце поділили Валентина Філь (с. Петрівське) та Сливна Світлана (с. Іванівка), – 2 місце, ІІІ місце журі вирішило не присуджувати. Серед дітей віком від 14 до 17 років перемогу вибороли: Роксолана Олешко (Волноваський РЦКД, театр малих форм «Чиполліно» - учениця ЗОШ №1) - 1 місце, Анастасія Старченко (центральна районна бібліотека - учениця ЗОШ №7) – 2 місце, Ольга Шеремет (с. Рибинське - учениця ЗОШ) – 3 місце. У номінації «композиція за творами Т.Шевченка» перемогу здобули учасники колективу Іванівського сільського будинку культури.
Всі учасники отримали подяки за участь у конкурсі, а переможці нагороджені грамотами та подарунками.
Оцінюючи конкурсантів, компетентне журі до уваги брало рівень володіння текстом, ораторські здібності (емоційність, експресивність), дотримання мовних норм, візуальний образ декламатора. Як завжди, важко було визначити переможців, адже кожен учасник вклав частку своєї душі у виконання твору. Буде мабуть справедливо, коли скажемо, що кожен, хто любить українську мову, рідний край, в чиїй душі живуть заповіти великого Шевченка любити Україну, достойні звання переможця.
Переможці районного етапу конкурсу читців «В сім'ї вольній, новій», що проводиться в межах «Всеукраїнського відкритого конкурсу читців імені Тараса Шевченка», будуть представляти наш район на обласному етапі, який відбудеться у місті Краматорськ.
Тарас Шевченко, як і кожний геній, невичерпний. До нього треба постійно рости. 
Дуже приємно, що вже вкотре центром Шевченківського слова стала Волноваська центральна районна бібліотека. Читаючи Шевченка, знаючи його життєвий шлях і багатогранну творчість, люблячи його, ми тим самим даємо поету життя вічне, збагачуючи свій духовний світ. 
Нехай пам’ять про Великого Кобзаря, його творчість живе у наших серцях вічно і буде гідним прикладом любові до нашої Батьківщини!

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37