Муніципальна няня

Впроваджено новий порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».
Управління соціального захисту населення Волноваської райдержадміністрації повідомляє, що 30 січня 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 68 «Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».
Хто має право на послугу з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».


Послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років. Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною виплатою одному з батьків(усиновлювачів), опікунів дитини. 
Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець, або юридична особа, яка надає послуги з догляду за дітьми, крім державних і комунальних закладів освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років. Договір укладається у письмовій формі між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею. У договорі має бути визначено, зокрема, назву послуги, ії обсяг із зазначенням конкретних заходів, умови та строк її надання, вартість, періодичність оплати,відповідальність сторін.
Компенсаційна послуга «муніципальна няня» виплачується у розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого на 1 січня відповідного року, за кожну дитину, яку доглядає муніципальна няня.
Компенсаційна послуга «муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками – вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги «муніципальна няня» протягом місяця після укладання договору подає місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем свого проживання заяву та документи/відомості у паперовій або електронній формі.
У паперовій формі отримувач послуги «муніципальна няня» подає такі документи:
- заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
- заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунку в установі банку;
- копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
- документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку).
До заяви додаються копії:
- свідоцтва про народження дитини;
- паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
- документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
- документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
- рішення виконавчого органу міської, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки(у разі здійснення опіки над дитиною).
В електроній формі отримувач послуги «муніципальна няня» подає такі документи:
- електронну заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
- електронну заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунку в установі банку;
- скановану копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
- відомості, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня» (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку).
До заяви додаються копії:
- відомості про свідоцтво про народження дитини (серія, номер, дата видачі, прізвище, ім’я, по батькові батьків);
- сканована копія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
- сканована копія рішення виконавчого органу міської, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки(у разі здійснення опіки над дитиною).
Зава та відомості, що подаються в електронній формі підписуються електронним цифровим підписом отримувача компенсацій послуги «муніципальна няня» або електронним підписом, створеним шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних декларанта, підтверджених у процесі автентифікації з використанням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків(BankID). Відомості про прізвище, ім’я, по батькові дитини отримувача компенсації послуги «муніципальна няня», його реєстраційний номер платника податків та паспортні дані отримуються з електронного цифрового підпису або бази клієнтських даних банків.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37