ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД інформує

Порядок приєднання до електричної мережі у 2019 році.
18 грудня 2018 року Національна комісія що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг, затвердила «Методику (порядку) формування плати за приєднання до системи передачі та системи розподілу», яка визначає ставки плати за стандартне приєднання на 2019 рік та ставки плати за нестандартне приєднання потужності та ставки плати за лінійну частину приєднання на 2019 рік. Максимальна вартість стандартного приєднання в Україні у 2019 році у місті 2173 грн./кВт, у селі 3710 грн/кВт, приєднання яке не є стандартним у місті 3480 грн./кВт, у селі 3830 грн/кВт.


Стандартне приєднання – приєднання електроустановки замовника до діючих мереж оператора системи розподілу на відстань, що не перевищує 300 метрів по прямій лінії від місця забезпечення потужності до місця приєднання, яке диференціюється за ступенями потужності:
– перший ступінь (потужність об’єкта до 16 кВт включно);
– другий ступінь (потужність об’єкта від 16 кВт до 50 кВт включно).
Нестандартне приєднання - приєднання до електричних мереж електроустановки, за умов приєднання якої ступені напруги в точці приєднання та точці забезпечення потужності не збігаються та/або за умови перевищення числових значень для стандартного приєднання, до електричних мереж суб’єкта господарювання, який не є оператором системи розподілу.
Для приєднання об’єкта Замовника до електромереж необхідно звернутись до відповідного місцевого енергопостачальника (за місцем розташування об’єкта Замовника) з заявою про приєднання електроустановки певної потужності.
Стандартне приєднання:
Процедура надання послуги стандартного приєднання передбачає:
1. Надання Замовником заяви та необхідних документів до енергопостачальника про приєднання за формою наведеною у додатку.
2. Визначення типу приєднання.
3. Підготовка та видача Замовнику договору про стандартне приєднання, технічних умов, як додатку до договору підписаних енергопостачальником (протягом 10 робочих днів з дня подачі заяви і надання всіх документів), направлення Замовнику листа-повідомлення, про те, що документи підготовлені і можна їх отримати в структурному підрозділі Компанії.
4. Підписання Замовником договору про приєднання підписаного договору. 
5. Оплата Замовником вартості приєднання.
6. Проектування, будівництво або реконструкція Компанією електричних мереж від точки забезпечення потужності до точки приєднання електроустановки Замовника першого ступеня потужності виконується протягом 20 календарних днів від дня оплати Замовником вартості приєднання. Для електроустановок другої ступені потужності цей термін становить відповідно 30 календарних днів.
7. Подання Замовником розробленої ним проектної документації на погодження енергопостачальником, щодо її відповідності вимогам технічних умов.
8.Улаштування вузла вимірювання по окремому Договору про надання послуг комерційного обліку між постачальником послуг комерційного обліку та Замовником.
9. Подання енергопостачальнику робочої напруги в точку приєднання електроустановок Замовника (на контактні з`єднання електричних мереж (межа балансової належності).
10. Підписання акту надання послуги про приєднання сторонами договору.
Після завершення робіт з приєднання енергопостачальник повідомляє Замовника про готовність власних мереж до підключення електроустановок Замовника, надає довідку про виконання технічних умов у частині зовнішнього електрозабезпечення. Зазначена довідка є підставою для укладання Замовником договорів (або внесення змін до діючих договорів) згідно з вимогами, встановленими на ринку електричної енергії.
Після отримання довідки про виконання технічних умов у частині зовнішнього електрозабезпечення 
Замовник надає енергопостачальнику заяву на підключення.
Підключення електроустановок Замовника до електричної мережі здійснюється протягом 5 робочих днів після отримання заяви Замовника або 10 робочих днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших Користувачів.
Приєднання, яке не є стандартним.
Процедура надання послуги нестандартного приєднання передбачає:
1. Надання Замовником заяви та необхідних документів до енергопостачальника про приєднання за формою наведеною у додатку.
2. Визначення типу приєднання.
3. Підготовка та видача Замовнику договору про нестандартне приєднання, технічних умов, як додатку до договору підписаних енергопостачальника (протягом 10/20 робочих днів з дня подачі заяви і надання всіх документів). Направлення Замовнику листа-повідомлення, про те, що документи підготовлені і можна їх отримати в структурному підрозділі компанії.
4. Підписання Замовником договору про нестандартне приєднання.
5. Оплата замовником вартості послуг з приєднання згідно умов договору про приєднання.
6. Розробка та узгодження з іншими заінтересованими сторонами проектної документації на будівництво, реконструкцію та/або технічне переоснащення електричних мереж зовнішнього електрозабезпечення електроустановок замовника (до точки приєднання електроустановок Замовника);
7.Здійснення заходів щодо відведення земельних ділянок для розміщення об’єктів електроенергетики;
8. Експертиза проектної документації у визначених законодавством випадках;
9. Погодження енергопостачальником проектної документації Замовника на відповідність вимогам технічних умов;
10. Забезпечення Компанією виконання будівельно-монтажних, пусконалагоджувальних робот, і введення в експлуатацію побудованих або реконструйованих електроустановок до точки приєднання. Відлік термінів надання послуги з приєднання починається від дня оплати Замовником вартості послуг з приєднання відповідно до умов договору про приєднання;
11. Улаштування вузла вимірювання виконується по окремому Договору про надання послуг комерційного обліку між постачальником послуг комерційного обліку та Замовником;
12. Подання енергопостачальнику робочої напруги в точку приєднання електроустановок Замовника (на контактні з`єднання електричних мереж (межа балансової належності);
13. Підписання акту надання послуги про приєднання сторонами договору.
Енергопостачальник після завершення робіт з приєднання повідомляє Замовника про готовність власних мереж до підключення електроустановок Замовника, надає довідку про виконання технічних умов у частині зовнішнього електрозабезпечення. Зазначена довідка є підставою для укладання Замовником договорів (або внесення змін до діючих договорів) згідно з вимогами, встановленими на ринку електричної енергії;
Після отримання довідки про виконання технічних умов у частині зовнішнього електрозабезпечення Замовник надає енергопостачальнику заяву на підключення, 
Підключення електроустановок Замовника до електричної мережі здійснюється протягом 5 робочих днів після отримання заяви Замовника або 10 робочих днів, якщо підключення потребує припинення електропостачання інших Користувачів.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37