Відбулось спільне засідання комісії техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБНС) та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК)

05 вересня відбулось спільне засідання комісії техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБНС) та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Волноваській райдержадміністрації. На засіданні було розглянуто два питання: зняття карантину з африканської чуми свиней та скасування карантинних обмежень зі сказу в с. Петрівське.


Спалах АЧС було зареєстровано 04 квітня 2019р на подвір'ї гр. Рябова Є.В. (вул Дружби, буд 1, с. Петрівське Петрівської сільської ради). На засіданні ДНПК при Волноваській РДА від 04.04.2019р було встановлено карантин, визначено осередок захворювання, межи зони захисту (територія с. Петрівське) та нагляду (с. Степне, Кропивницьке та Єгорівка)
Згідно «Плану заходів з ліквідації спалаху» в осередку захворювання вилучені, умертвлені та спалені 28 голів свиней різного віку, проведено видалення залишків підстилки та гною, дерев'яне обладнання приміщень для свиней та інвентар спалені. Після очищення приміщень та по закінченню ліквідаційних заходів проведена дезінфекція та дератизація приміщень.
В зонах захисту та нагляду проведені подвірні обходи з метою обліку свинопоголів'я в господарствах усіх форм власності.
Для забезпечення забою клінічно здорових свиней у населення в зоні захисту (с. Петрівське) було проведено ідентифікацію наявного поголів'я свиней, відібрано 129 проб крові для дослідження на АЧС в Дніпропетровській лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно звіту про результати дослідження ДНК вірусу АЧС не виявлено. Після отримання результатів дослідження крові, власникам свиней в с. Петрівське було дозволено проведення забою свиней з подальшим використанням отриманої від забою продукції тільки для власного використання. При проведенні подвірного забою від 27 голів було відібрано біологічний матеріал, який також було надіслано до Дніпропетровської лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно звіту про результати дослідження від 02.09.2019 за №001978м.п.м/19 ДНК вірусу АЧС не виявлено.
За період дії карантину нових випадків захворювання не зареєстровано.
На підставі отриманих звітів досліджень та в зв'язку з виконанням Плану організаційних, ветеринарно – санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней на території неблагополучного пункту – с. Петрівське , скасовано карантин з африканської чуми свиней. Введені карантинні обмеження щодо розведення свиней в епізоотичному осередку з АЧС (подвір'я гр.. Рябова Є.В.). та заборонено проведення будь яких земельних робіт протягом року з моменту зняття карантину на місці захоронення спалених трупів свиней та захоронень гною з залишками підстилки.
Також були скасовані карантинні обмеження зі сказу тварин (собаки), які були введені на території с. Петрівське Рішенням ДНПК від 05 липня 2019. Осередком сказу визнано подвір'я гр. Рибалко Л. М., (вул.. Центральна, 45 с. Петрівське) за фактом захворювання домашньої собаки.
При виконанні Плану комплексних заходів з ліквідації спалаху захворювання на сказ на території с. Петрівське спеціалістами Петровського ПВМ та ФАПу с. Петрівське були проведено подвірні обходи по встановленню людей та тварин, що контактували з хворою на сказ твариною. Було опитано 55 осіб в 26 подвір'ях в с. Петрівське, встановлено дві людини, які мали контакт з собакою: власниця тварини та її донька, інших контактних людей та тварин, не виявлено. Власники собаки, які мали безпосередній контакт з хворою твариною, отримують антирабічне лікування в Волноваській ЦРЛ..
Спеціалістами Волноваської РДЛВМ в неблагополучному пункті та загрозливій зоні було проведено щеплення тварин проти сказу. Всього з початку року в с. Петрівське було щеплено проти сказу: великої рогатої худоби – 23 гол, дрібної рогатої худоби – 8 голів, собак – 171 голова, котів – 130 голів.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net