Про організацію впровадження фітосанітарних заходів щодо знищення амброзії полинолистої у 2020 році.

Здавалося б, сьогодні немає людини, яка б не чула про шкідливість амброзії. Ця рослина почала інтенсивно розмножуватися на території України на початку двотисячних і вже тоді проявила свій злісний «характер», вона виявилася небезпечним алергеном.

На амброзію наклали карантин і почали впроваджувати заходи з її ліквідації. Але, попри це, досі у боротьбі з нею люди програють. Бур’ян завойовує все нові й нові території.
Щоб ефективно боротися із амброзією полинолистою, необхідно знати, що це рослина – однорічник, який розмножується тільки насінням.
Нагадуємо, що метод висіву трав краще застосовувати у населених пунктах на землях, які прилягають до місць перебування та відпочинку людей: дитячих садків, шкіл, лікарень, магазинів, житлових масивів, у парках, скверах.
Гербіциди застосовують у полях сівозмін, на землях уздовж автодоріг, залізниць та інших землях згідно «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні на 2020 рік» та дотримання державних санітарних правил.
Метод низького скашування частіше застосовується на землях населених пунктів, узбіччях доріг, краях полів. Проводити скошування необхідно як можливо нижче, з залишенням над землею не більше 2 см стебла, щоб дійсно виключити створення нових пагонів, пилку, насіння.
Враховуючи здатність амброзії до швидкого відновлення, для підвищення ефективності методу скошування, впроваджувати його рекомендується з періоду бутонізації амброзії – початок липня, коли вона всі сили направляє на створення генеративних органів та має низьку здатність до відростання.
Своєчасне впровадження фітосанітарних заходів дозволить попередити розповсюдження карантинного бур’яну , зупинити зниження родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур, якості продукції рослинництва, знизити рівень алергійних захворювань населення, виключити витіснення амброзією корисних видів з флори степу, тощо.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37