Законом України №466 внесено зміни до ПКУ в частині стягнення податкового боргу

  Волновасько-Мангушське управління інформує щодо змін до Податкового кодексу України, внесеними Законом України від 16.01.2020 №466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України, щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві», який набув чинності з 23 травня 2020 року (крім деяких змін, які набирають чинності з 1 липня 2020 року та з 1 січня 2021 року).

    Так, норми Податкового кодексу приводяться у відповідність до деяких Законів України, упорядковуються функції та визначення контролюючих органів, вдосконалюються деякі питання функціонування електронного кабінету платника, вирішуються проблемні питання строків сплати податкового зобов’язання та інше.
   Зокрема, внесено зміни розділу ІХ «Погашення податкового боргу платників податків» Податкового кодексу в частині стягнення податкового боргу, а саме:
- встановлюється, що стягнення заборгованості з частини чистого прибутку (доходу) державних унітарних підприємств та їх об’єднань здійснюється у порядку, визначеному статтями 59-6 та 87-101 Податкового кодексу;
- скорочено термін стягнення коштів та продажу майна платника податків. Тепер відповідно до статті 95.2 ПКУ заходи стягнення провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги (раніше діяла норма 60 календарних днів);
- доповнюються підстави звільнення майна платника податків – боржника з податкової застави;
- скорочено терміни, протягом яких платник податків може самостійно здійснити оцінку майна шляхом укладення договору з оцінювачем, з двох до одного місяця (стаття 95.12 ПКУ). Якщо платник податків самостійно не здійснює оцінку протягом одного місяця з дня прийняття рішення про реалізацію майна, контролюючий орган самостійно укладає договір про проведення оцінки майна.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2020  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
  +38(06244) 4-14-37