Право на працю.

Для кожної людини важливо знати свої права, особливо якщо вона не досягла вісімнадцятирічного віку й потребує допомоги від кваліфікованих фахівців у сфері працевлаштування населення. З метою інформування студентської молоді про працю неповнолітніх, ринок праці міста та району, кадровий резерв та послуги центру зайнятості, 6 листопада, на базі Волноваського професійно-технічного училища, фахівцями Волноваського районного центру зайнятості було проведено семінар в рамках соціально-правового проекту для професійно-технічних училищ Донецької області «Реалізація права на працю в Україні», запроваджений Донецькою обласною міжвідомчою координаційно-методичною радою з правової освіти населення.


Під час заходу діти дізнавались про особливості офіційного працевлаштування неповнолітніх осіб та про те як зашкодити експлуатації дитячої праці, адже кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя тією працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Відповідно до статті 187 КЗпПУ неповнолітні в трудових правовідносинах прирівнюються до повнолітніх, а в області охорони праці, робочого часу, надання відпусток та деяких інших умов користуються додатковими пільгами. Законодавством не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років. Як виняток, за згодою одного з батьків чи особи, що його замі- няє, можуть бути прийняті на роботу особи, які досягли 15 років. Але для підготовки молоді до продуктивної праці допускається прийняття на роботу учнів закладів освіти у вільний від навчання час по досягненню ними 14-річного віку за згодою одного з батьків чи особи, що його заміняє. Також законодавством встановлено, що праця неповнолітніх забороняється на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, на підземних роботах, а також забороняється залучати неповнолітню особу до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми. Забороняється залучати неповнолітніх до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні.
Також на заході учні мали можливість отримати відповіді на всі свої запитання, мали змогу відчути себе справжніми шукачами роботи під час перегляду першої серії мотиваційного мультсеріалу «Пошук роботи». Студенти ознайомились із основними проблемами, з якими зіштовхуються безробітні люди та навчились складати резюме. Також учні більше дізнались про послугу «відео резюме» у центрі зайнятості та виявили бажання взяти участь у «Кадровому резерві».

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net