До відома розпорядників коштів

Згідно листа департаменту економіки облдержадміністрації від 25.04.2018 №5/607/40-18/04-1, та у зв’язку з непоодинокими випадками необґрунтованого встановлення замовниками закупівель області нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій у тендерній документації, що знижує ефективність закупівель, повідомляємо.

Відповідно до частини першої статті 28 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) оцінка тендерних пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації, та шляхом застосування електронного аукціону.

Критеріями оцінки є:

у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, що виробляються, виконуються чи надаються не за окремо розробленою специфікацією (технічним проектом), для яких існує постійно діючий ринок, - ціна;

у разі здійснення закупівлі, яка має складний або спеціалізований характер (у тому числі консультаційних послуг, наукових досліджень, експериментів або розробок, дослідно-конструкторських робіт), - ціна разом з іншими критеріями оцінки, зокрема, такими, як: оплати, строк виконання, гарантійне обслуговування, експлуатаційні витрати, передача технології та підготовка управлінських, наукових і виробничих кадрів. При цьому питома вага цінового критерію не може бути нижчою ніж 70 відсотків, крім процедури конкурентного діалогу.

Згідно з практикою Антимонопольного комітету України щодо розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (приклад додається), у разі розгляду відповідної скарги, замовник повинен донести, обґрунтувати та документально підтвердити необхідність кожного нецінового критерію, із встановлених ним у тендерній документації.

Враховуючи вищевикладене, інші ніж ціна критерії оцінки тендерних пропозицій встановлюються замовниками тільки в разі складних та спеціалізованих закупівель ( предметів закупівель), для яких не існує постійно діючого ринку. Необґрунтоване встановлення нецінових критеріїв оцінки тендерних пропозицій вважається дискримінацією учасників та порушує принципи здійснення закупівель, встановлені статтею 3 Закону.

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2018 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net