Про район

        Географічне положення 

        

         Корисні копалини

         У районі є поклади корисних копалин (граніт, каолін, глина, пісок, щебінь), які створюють всі умови для розвитку промисловості, виробництва будівельних матеріалів.

         Визначні пам'ятки району

         До визначних пам'яток району відноситься Перлина степового лісорозведення – Великоанадольський ліс, який був закладений в 1843 році видатним діячем лісівничої та географічної наук, полковником корпусу лісничих Віктором Єгоровичем Графом. Площа масиву 2543,0 га. Флора заказника нараховує більше 600 видів рослин, з яких 37 охороняються законом. Декретом Ради Народних Комісарів РРФСР «Про охорону пам'яток природи, садів і парків» від 16 вересня 1921 ліс оголошений недоторканним і підлягає суворої охорони. Як пам'ятник природи республіканського значення він затверджений 1 листопада 1968 року.
         В  мальовничому куточку Великоанадольського лісу розташований оздоровчий комплекс «Форест парк готель». Лікування показано тим, хто хоче відновити свої сили, відпочити від стресу, навчитися правильно харчуватися.

        

Транспорт та зв’язок району.

Станом на 01.07.2017 року у Волноваському районі діють 8 підприємств транспорту та зв’язку.

 Це 2 автотранспортні підприємства   – ФОП «Ищенко Г.В.» та ТОВ «АВТО-ЕКСПРЕС»  -   перевезенням пасажирів міськими та міжміськими маршрутами.

 ПАО «Укрзалізниця»  – 4 підприємства: СП «Станція Волноваха» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», СП «Волноваське вагонне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», СП «Волноваське локомотивне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Лемтранс»   - ці підприємства займаються пасажирськими, грузовими перевезеннями та ремонтом локомотивів і вагонів  .

 2 підприємства   – СЛД № 1 м.Волноваха  КТЦ № 543 м.Маріуполь Дніпропетровська філія ПАТ «Укртелеком» та ЦПЗ № 3 м. Волноваха ДД ПАТ «Укрпошта» - надають послуги зв’язку  та поштові послуги.

Транспорт та зв’язок району

 № з/п

Назва підприємства

ПІБ керівника

Місцезнаходження підприємства, телефон

Основний вид діяльності

1

ФОП «Ищенко Г.В.»

Іщенко Геннадій В’ячеславович, керівник

м.Волноваха,

4-29-57

перевезення пасажирів

2

ТОВ «АВТО-ЕКСПРЕС»

Ковбаса Олександр Володимирович, директор

м.Волноваха,

4-15-84

перевезення пасажирів

3

СП «Станція Волноваха» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Попко Андрій Михайлович, начальник

м.Волноваха,

 7-22-00

організація перевезень пасажирів та вантажів

4

СП «Волноваське вагонне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Зимін В’ячеслав Олександрович, начальник

м.Волноваха,

7-23-22

ремонт вагонів

5

СП «Волноваське локомотивне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Скидан Олександр Іванович, начальник

м.Волноваха,

 7-22-08

ремонт   та обслуговування локомотивів

6

ТОВ «Лемтранс»  

Чайковський Володимир Антонович, начальник

м.Волноваха,

4-19-73

ремонт вагонів

7

СЛД № 1 м.Волноваха  КТЦ № 543 м.Маріуполь Дніпропетровська філія ПАТ «Укртелеком»

Тихонський Сергій Павлович, начальник дільниці

м.Волноваха,

 4-51-80

надання  послуг зв’язку   

8

ЦПЗ № 3 м. Волноваха ДД ПАТ «Укрпошта»

Браговська Олена Василівна, начальник

м.Волноваха,

 4-11-89

надання     поштових послуг

         Фізична культура і спорт

         У районі на базі підприємств, організацій і шкіл району є 110 спортивних споруд (55 спортивних майданчиків, 29 майданчиків з тренажерним обладнанням, 1 тенісний корт, 25 футбольних полів). Також є 17 будинків для фізкультурно-оздоровчих занять, 58 спортивних залів та 1 кінноспортивна база. Працює Комплексна дитяча юнацька спортивна школа «Колос» та районна ДЮСШ з 16 тренерами-викладачами, в них тренується 884 людини молоді, в тому числі за видами спорту: гирьовий спорт, дзюдо, футбол, вільна та греко-римська боротьба, теквандо, важка атлетика, самбо, бокс, волейбол і баскетбол.

         Опис, історична довідка

         Заселення Приазовських степів почалось після російсько-турецької війни 1768 – 1774 років. Згодом з’явились грецькі та українські села на території нинішнього Волноваського району. Великим поштовхом до подальшого освоєння і розвитку краю стала діяльність англійського капіталіста Джона Юза, який здійснив будівництво залізниці від Ясинуватої до Маріуполя через Оленівські кар’єри. Днем народження станції і міста Волновахи (назва пішла від однойменної невеличкої річки) став 1881 рік, коли через станцію пройшов перший залізничний потяг. А вже в 1904 році ст. Волноваха перетворилась на залізничний вузол.   

         Район утворений 7 березня 1923 року на підставі постанови Президії ВУ ЦК «Про адміністративно-територіальний поділ Донецької губернії, утворення округів та районів». Волноваський район, адміністративним центром якого є місто Волноваха, розташований у степовій зоні на південному заході Донецької області.

         Площа сільськогосподарських угідь  дорівнює 138,5 тис. гектарів, на яких вирощують зернові, технічні, кормові, кормо баштанні культури, а також багаторічні й однорічні трави. Розвинене овочівництво.

         Ґрунти складаються, в основному, з чорноземів звичайних середньо гумусних, а в западинах річок і низовинах балок ґрунти лугові.
Відкриті та розвідуються родовища: залізних руд, золота, срібла, алмазів, ніобію, танталу, цирконію, вольфраму, молібдену, свинцю, цинку, літію, титану, ванадію, берилію, рідкоземельних елементів (церію, лантану, іттрію тощо), фосфоритів, вермикуліту, алюмінієвої, каолінової, карбонатно-магнезіальної полевошпатової, камнесамоцвітної і декоративно-облицювальної сировини. 
         На території Волноваського району розташований Великоанадольський ліс, заснований у 1843 році видатним діячем лісівницької і географічної науки В.Є. Графом. За кваліфікацією має статус державного лісного заказника.

   

Малий бізнес

         Сьогодні малий і середній бізнес став надзвичайно важливим фактором соціально – економічного розвитку нашого району. Розвиток підприємницької діяльності є невід’ємною складовою вирішення економічних та соціальних проблем як району, так і держави в цілому.

         Реалізація державної політики в сфері малого і середнього бізнесу в районі спрямована на зменшення втручання у діяльність суб’єктів господарювання, надання інформаційної та фінансової підтримки особам, що бажають розпочати власну справу.

         В районі розроблена і реалізується Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 22.02.2017 № 7/13-302.

         Кількість малих підприємств складає близько 513 одиниць. Середньооблікова чисельність працюючих на малих підприємствах склала близько 2 тис.осіб.

         Число підприємців – фізичних осіб становить 2407.

         Структура сфери діяльності малого бізнесу значних змін на протязі багатьох років не зазнає. Діяльність малого бізнесу району головним чином орієнтована на посередницько – торговельну сферу і діяльність у сфері послуг – близько 50%.

         Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.12.2013 №572 було створено при райдержадміністрації Центр надання адміністративних послуг, через який суб’єкти господарювання отримують 45 адміністративних послуг.

Промисловість району.

Станом на 01.07.2017 року у Волноваському районі діють 11 підприємств, які виробляють продукцію промисловості.

 Це 3 підприємства добувної промисловості – ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» (вапняк металургійний, щебінь), філіал «ЦУП» ПАО «Укрзалізниця» ВП «Хлібодарівський кар’єр» (щебень) і ТОВ «НВП Донбаснерудпром» (каолін).

 Переробна промисловість – 4 підприємства: ПрАТ «Екопрод», ТОВ «Маріупольська птахофабрика», ПрАТ «Діанівська птахофабрика», ТОВ «Афродіта» - ці підприємства займаються виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції.

 2 підприємства – виробництво неметалевих виробів – ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» (вогнетриви), ТОВ «Кальдеріс Україна» (вогнетриви).

2 підприємства – виробництво теплової енергії  - виробнича одиниця «Волновахаміжрайтепломережа» та виробництво води – Волноваське ВУУКГ КП «Компанія «Вода Донбасу».

Найбільшу частину в загальному обсязі реалізованої промислової продукції займає добувна промисловість – близько 54,8%.

Підприємствами ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» та ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» здійснюється випуск продукції, що відповідає міжнародним стандартам ISO. Обсяг виробництва продукції, сертифікованої за стандартами ISO складає близько 70,0 % у загальному обсязі реалізованої продукції.

Основне коло промислових підприємств району

№ з/п

Назва підприємства

ПІБ керівника

Місцезнаходження підприємства, телефон

Основний вид діяльності

1

ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління»

Хохотва Микола Владиславович, в.о. голови правління

с.Новотроїцьке, 0503286620

видобуток вапняка металургійного та щебня

2

філіал «ЦУП» ПАО «Укрзалізниця» ВП «Хлібодарівський кар’єр»

Степаненко Євген Олександрович, начальник

с.Хлібодарівка, 0500581651

видобуток щебня

3

ТОВ «НВП Донбаснерудпром»

Марков Микола Олексійович, генеральний директор

м.Волноваха,

0504731392

видобуток каоліну

4

ПрАТ «Екопрод»

Мельник Іван Іванич, генеральний директор

м.Волноваха,

4-16-41

переробка сільгоспродукції

5

ТОВ «Маріупольська птахофабрика»

Сарбаш Валерій Антонович, голова правління

с. Степне,

59-2-10

переробка сільгоспродукції

6

ПрАТ «Діанівська птахофабрика»

Топоркова Олена Іванівна, голова правління

с.Діанівка,

96-4-23

переробка сільгоспродукції

7

ТОВ «Афродіта»

Гетун Дмитро Васильович, директор

м.Волноваха,

 4-11-26

переробка сільгоспродукції

8

ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат»

Голубєв Дмитро Олексійович, керівник

с Володимирівка, (062) 3320060

виробництво вогнетривів

9

ТОВ «Кальдеріс Україна»

Климов Володимир Геннадійович, генеральний директор

с Володимирівка, 0676235875

виробництво вогнетривів

10

ВО «Волновахаміжрайтепломережа»

Демішев Юрій Петрович, директор

м.Волноваха,

4-15-16

виробництво теплової енергії 

11

Волноваське ВУУКГ КП «Компанія «Вода Донбасу»

Тішковський Віктор Володимирович, начальник

м.Волноваха,

4-14-18

виробництво води

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2017 Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. 1-го Травня, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net