З 3 по 7 червня на території Національного Комплексу «Експоцентр України» у Києві, відбулася щорічна ХХХІ Міжнародна агропромислова виставка «Агро-2019». Донецька область прийняла саму активну участь в урочистому заході.

“АГРО-2019” – одна з найбільших агропромислових виставок в Україні та Східній Європі, виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.      Особлива увага приділяється: новинкам сільськогосподарської техніки та устаткуванню, сучасним агротехнологіям для всіх галузей сільського господарства та представленню високопродуктивних порід свійських тварин.

         На відкритті агровиставки були присутні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший віце-прем’єр-міністра України – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, в. о. Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, українські та міжнародні експерти, представники близько 1300 компаній із 15 країн світу та інші.

         На виставковому майданчику Донецької області було презентовано продукцію різних підприємств області, яку можно було скуштувати, нову розробку Донецького національного технічного університету “розумна теплиця” – комплекс рішень яких, створюють ідеальні умови для максимального росту рослин.

       Тваринництво на виставці представляло господарство Волноваського району ТОВ «ПІГ ФАРМ» з розведення та вирощування свиней.

День Поля

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу райдержадміністрації повідомляє що 11 червня 2019 року у с. Розлив Великоновосілківського району, Донецька державна дослідна станція проводила День Поля на тему «Інноваційні технології вирощування сільськогосподарських культур в агрокліматичних умовах донецької області»

 Від Волноваського району були присутні спеціалісти управління , керівники та головні агрономи господарств: СФГ «Герус», ТОВ «Анадольпродукт», ТОВ                        «Маріупольська п/ф», ТОВ «Відродження», СТОВ «Новогнатівське», СТОВ  « Микільське», Харвест-Холдинг.

Учасники оглянули демонстраційні полігони Донецької ДСГДС, посіви ячменю ярого та соняшника, пшениці озимої, а також ознайомилися із новітніми системами удобрення.

Представники фірми «Syngenta», Групи компаній «Долина», ТОВ «Агрофірми « Гермес», БТУ-ЦЕНТР біотехнології України – «Жива земля», розповсюджили серед запрошених методичну літературу щодо  впровадження нових сортів, гібридів культур, засобів захисту рослин, енергозберігаючих технологій, тощо.

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу Волноваської райдержадміністрації

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу райдержадміністрації повідомляє, що з настанням пожежонебезпечного періоду різко зростає ймовірність загоряння лісів, торфовищ та сільгоспугідь. Основними причинами виникнення пожеж в агропромисловому комплексі є сукупність погодних факторів, недотримання правил пожежної безпеки та планів дій щодо пожежного захисту лісів, торфовищ та сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період.

З метою недопущення виникнення пожеж пропонується:

 • провести інструктивні наради з керівниками, головними інженерами, механіками, бригадирами тракторних бригад сільгосппідприємств щодо забезпечення пожежної безпеки на період збирання та зберігання врожаю і заготівлі грубих кормів;
 • скласти та затвердити схематичні плани протипожежного захисту врожаю, на яких нанести: смуги прокосів, місця розміщення зернотоків, зерноскладів, польових станів, скиртування грубих кормів, місць встановлення знаків пожежної безпеки, тракторів з плугами, перекриття тимчасових доріг тощо;
 • підготувати до використання пожежну і спеціальну техніку, обладнання та інвентар для гасіння пожеж, створити резерв пально-мастильних та вогнегасних матеріалів, провести навчання відповідальних працівників;
 • поновити мінералізовані смуги, систему протипожежних бар’єрів, канав у лісових масивах, відновити, обладнати та привести у відповідність протипожежне водопостачання, підготувати для забору води всі наявні водонапірні башти, пожежні водоймища і пірси, інші інженерно-технічні споруди протипожежного призначення та під’їзні дороги до них;
 • забезпечити сертифікованими вогнегасниками об’єкти сільськогосподарського виробництва, провести роботу щодо  вогнезахисної обробки дерев’яних конструкцій зерноскладів і складів грубих кормів;
 • організувати патрулювання пожежонебезпечних ділянок лісових масивів, сільгоспугідь із залученням до цієї роботи громадських організацій та населення, забезпечити їх засобами наглядної протипожежної агітації та знаками попереджувального характеру;
 • організувати виготовлення агітаційних матеріалів щодо збереження врожаю від вогню (трафарети, листівки, панно, знаки безпеки тощо) і встановити їх у місцях збирання врожаю, зберігання та переробки зерна і грубих кормів;
 • систематично проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки при відвідуванні лісів, переміщенні по території сільськогосподарських угідь, у тому числі, із залученням засобів масової інформації.

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу райдержадміністрації повідомляє, що сільгоспвиробники Волноваського району продовжують комплекс весняно-польових робіт.

     Сільськогосподарські підприємства району завершили сівбу ранніх ярих зернових культур. Станом на 21 травня 2019 року площа сівби ранніх ярих зернових культур склала 8245,1 га або 85,3 % від плану, в т.ч. ярого ячменю- 6809,1 га (88,0 % від плану), вівса- 218 га або 104,0 %, гороху- 1243 га або 73,0 % до прогнозу, гречки -34 га або 18,5 % до прогнозу.
     Завершується сівба інших ярих зернових культур: посіяно -5425 га, в. т. ч. кукурудзи на зерно – 3502 га, нута-177 га, проса-209 га, сочевиці-1537 га. 
    Крім того, площа сівби соняшнику по району склала 32255 га. 
     Для забезпечення тваринництва кормами посіяно кукурудзи на силос -2923 га, сорга на силос -662 га.

Сільгоспвиробники Волноваського району продовжують комплекс весняно-польових робіт.

Сільськогосподарські підприємства району завершили сівбу ранніх ярих зернових культур. Станом на 03 травня 2019 року сільгосппідприємствами посіяно ранніх ярих культур на площі 8245,1 га або 85,3 % від плану, в т.ч. ярого ячменю- 6809,1 га (88,0 % від плану), вівса-193 га або 92,0 %, гороху- 1243 га або 73,0 % до прогнозу.

Продовжується сівба інших ярих зернових культур – площа склала 4760 га, в тому числі кукурудзи на зерно – 2980 га, нуту -34 га, проса-209 га, сочевиці-1537 га.

Крім того аграрії району вже посіяли 19869 га соняшнику.

Ведеться сівба кормових культур – площа кукурудзи на силос складає 2039 га, сорго на силос - 610 га.

Освітній практикум «Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем: торговельно-економічні можливості для українських експортерів».

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу райдержадміністрації доводить до відома зацікавлених підприємств, що на адресу Донецької обласної державної адміністрації надійшов лист від Державної установи «Офіс з просування експорту України» з інформацією щодо проведення безкоштовного освітнього практикума «Угода про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем: торговельно-економічні можливості для українських експортерів».

Продовжити

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу Волноваської райдержадміністрації

Управління розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу райдержадміністрації повідомляє, що сільгоспвиробники Волноваського району розпочали підживлення озимих культур.

Сільськогосподарські підприємства району проводять підживлення озимих культур на зерно під врожай 2019 року. Підживлено озимої пшениці – 14100 га або 31,3 % від плану, озимого рапсу - 571 га або 26,0% від прогнозу.

Першими в районі провели підживлення озимих культур по мерзлоталому грунту такі господарства:: АФ « Відродження», ТОВ « Тайфа», Агро-Цех № 37 «Харвест-Холдинг», Агро-Цех № 7 «Харвест-Холдинг», АП «Придніпровське»,           ТОВ « Маріупольська п/ф».

Стан посівів озимих культур складає:46745,83 га ,

у доброму стані -8718,17 га або 18,7 %,

в задовільному стану-26698,83 га або 57,1 %,

слабкі та зріджені-11328,83 га або 24,2 %.

Також ведеться заготівля насіння ярих культур, господарства району планують поновити насіневий матеріал. Сільськогосподарські підприємства Волноваського району ведуть активну участь у закупівлі мінеральних добрив для проведення весняно-польових робіт у 2019 році. Потреба всього на весняно-літній період мінеральних добрив становить-8400 тонн фіз. ваги., із них господарствами району придбано мінеральних добрив– 3866,5 тонн або 46,1 % від потреби.

 • 1
 • 2

 • Ban Pr
 • Ban Urad
 • Ban Vr
 • Ban Don

© 2019  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
Донецька область,
   м. Волноваха, вул. Героїв 51 ОМБр, 1
(06244) 4-14-37
vrga@volnov.dc.ukrtel.net