Захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

    В Україні сьогодні – День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас. Уже минуло сім років, а спогади настільки яскраві, наче це було вчора. У День Героїв Небесної Сотні ми маємо віддати шану тим, хто пожертвував найціннішим заради нашого майбутнього.  Революція 2013-2014 років відбулася ціною понад ста життів. Небесна сотня стала прикладом самопожертви в ім'я вищих ідеалів, одним із яких була гідність. ...Майдан перестав бути назвою місцевості. Він став символ Свободи. Саме тому Революцію Гідності, як і протестний рух 2004 року, і Революцію на граніті, можна вважати продовженням Української революції та визвольних змагань часів Другої світової війни. Революція Гідності стала наймасштабнішим протестом у новітній історії України, боротьбою українських громадян за свої права і демократичний європейський вибір. Гідність, свобода, відвага, єдність, честь стали одними з головних об’єднавчих цінностей Революції Гідності.   

Продовжити

Надрукувати

15 лютого - День виводу військ з Республіки Афганістан.

  Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.  Офіційно дата була встановлена в Україні 11 лютого 2004 року Указом Президента України на заміну радянському Дню пам’яті воїнів-інтернаціоналістів.   Афганська війна (1979-1989) була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу та стала однією з вагомих причин його краху. 

Продовжити

Надрукувати

Увага!

     Архівний відділ райдержадміністрації повідомляє, що з метою започаткування архівної справи та створення архівних підрозділів (архівів) у сільських, селищних, міських радах сформованих територіальних громад і їх виконавчих органах, налагодження їх взаємодії з архівними відділами райдержадміністрацій (архівними відділами міських рад), державними архівами областей, сприяння проведення якісної експертизи цінності та забезпеченню збереженості документів Національного архівного фонду, документів з кадрових питань (особового складу) місцевих рад і їхніх виконавчих органів розформованих територіальних громад, підвищення рівня компетентності регіональних архівістів, Укрдержархівом направлено текст для обговорення питань та методичні рекомендації «Організація архівної справи в територіальній громаді. Методичні рекомендації. Частина І. Архівні підрозділи ОМС /Укрдержархів; упоряд.: М.І. Кузнєцова, Л.Л. Левченко. Під ред. Л.Л. Левченко. – Київ, 2020. – 62 с.», які пропонуються для впровадження.

Продовжити

Надрукувати

Гірка пам'ять війни очима спеціаліста архівного відділу

 

Україна моя у вогні,

у земному раю стріляють… Розлетілись, мовчать солов’ї  –

темні ворони в небі кружляють. Україна кайдани рве, кращі хлопці стають до зброї.

Лютим звірем душа реве,

не бояться вогню герої.

Україна моя у вогні…

Анастасія Дмитрук

       Для України 2014 рік був багатий на історичні події, які вплинули не лише на долю нашої держави, а й на міжнародні відносини. За 2014 рік політична Україна змінилася до невпізнання. Події 18-22 лютого 2014 року торкнулись і вплинули на життя чи не кожного українця.   Ці 5 драматичних днів мали вплив на подальший перебіг політичних процесів.  Невдовзі по анексії Криму, у квітні  почалися  тривожні події  на  Сході. Тоді у Донецьку та Луганську після захоплення адміністративних будівель було проголошено створення так  званих «народних республік».  У середині квітня  в. о. Президента України Олександр Турчинов підписав Указ про початок антитерористичної операції, котра триває й досі, та  має  назву  операція об’єднаних сил. Шість років тому, в лютому 2014 року, розпочалася російсько-українська війна. Російська Федерація, порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. В Україні почалися бойові дії,  внаслідок  яких гинуть  люди. Майже 1,5 мільйона мешканців Сходу України вимушено покинули домівки . . . 

Продовжити

Надрукувати

Про роботу архівного відділу Волноваської райдержадміністрації за 2020 рік

     1.Формування НАФ.

       До архіву на державне зберігання прийнято 900 од. зб. До держархіву області передано 1 фонд – відділ Держаземагенства у Волноваському районі на 150 од. зб.

  1. Здійснення контролю за станом діловодства та архівної справи

        Протягом 2020 року було проведено 13 тематичних перевірок.

Продовжити

Надрукувати

День пам’яті жертв Голодомору.

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Там багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Кожного року в Україні прийнято вшановувати пам’ять загиблих від штучного голоду, організованого радянською владою в XX столітті. Цей День щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.

Продовжити

Надрукувати

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2021  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
  Донецька область, м. Волноваха,
            вул. Героїв 51 ОМБр, 1
+38(06244) 4-14-37
ca3bf05cfab74677e5b73b130bd30991        8a770507298d728a1e3e039a0507dd8e