Про район.

        Географічне положення 

        

         Корисні копалини

         У районі є поклади корисних копалин (граніт, каолін, глина, пісок, щебінь), які створюють всі умови для розвитку промисловості, виробництва будівельних матеріалів.

         Визначні пам'ятки району

         До визначних пам'яток району відноситься Перлина степового лісорозведення – Великоанадольський ліс, який був закладений в 1843 році видатним діячем лісівничої та географічної наук, полковником корпусу лісничих Віктором Єгоровичем Графом. Площа масиву 2543,0 га. Флора заказника нараховує більше 600 видів рослин, з яких 37 охороняються законом. Декретом Ради Народних Комісарів РРФСР «Про охорону пам'яток природи, садів і парків» від 16 вересня 1921 ліс оголошений недоторканним і підлягає суворої охорони. Як пам'ятник природи республіканського значення він затверджений 1 листопада 1968 року.
         В  мальовничому куточку Великоанадольського лісу розташований оздоровчий комплекс «Форест парк готель». Лікування показано тим, хто хоче відновити свої сили, відпочити від стресу, навчитися правильно харчуватися.

        

Транспорт та зв’язок району.

У Волноваському районі діють 8 підприємств транспорту та зв’язку.

 Це 2 автотранспортні підприємства   – ФОП «Ищенко Г.В.» та ТОВ «АВТО-ЕКСПРЕС»  -   перевезенням пасажирів міськими та міжміськими маршрутами.

 ПАО «Укрзалізниця»  – 4 підприємства: СП «Станція Волноваха» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», СП «Волноваське вагонне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», СП «Волноваське локомотивне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця», ТОВ «Лемтранс»   - ці підприємства займаються пасажирськими, грузовими перевезеннями та ремонтом локомотивів і вагонів  .

 2 підприємства   – СЛД № 1 м.Волноваха  КТЦ № 543 м.Маріуполь Дніпропетровська філія ПАТ «Укртелеком» та ЦПЗ № 3 м. Волноваха ДД ПАТ «Укрпошта» - надають послуги зв’язку  та поштові послуги.

Транспорт та зв’язок району

 № з/п

Назва підприємства

ПІБ керівника

Місцезнаходження підприємства, телефон

Основний вид діяльності

1

ФОП «Ищенко Г.В.»

Іщенко Геннадій В’ячеславович, керівник

м.Волноваха,

4-29-57

перевезення пасажирів

2

ТОВ «АВТО-ЕКСПРЕС»

Ковбаса Олександр Володимирович, директор

м.Волноваха,

4-15-84

перевезення пасажирів

3

СП «Станція Волноваха» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Попко Андрій Михайлович, начальник

м.Волноваха,

 7-22-00

організація перевезень пасажирів та вантажів

4

СП «Волноваське вагонне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Зимін В’ячеслав Олександрович, начальник

м.Волноваха,

7-23-22

ремонт вагонів

5

СП «Волноваське локомотивне депо» регіональна філія «Донецької залізниці» ПАТ «Укрзалізниця»

Скидан Олександр Іванович, начальник

м.Волноваха,

 7-22-08

ремонт   та обслуговування локомотивів

6

ТОВ «Лемтранс»  

Чайковський Володимир Антонович, начальник

м.Волноваха,

4-19-73

ремонт вагонів

7

СЛД № 1 м.Волноваха  КТЦ № 543 м.Маріуполь Дніпропетровська філія ПАТ «Укртелеком»

Тихонський Сергій Павлович, начальник дільниці

м.Волноваха,

 4-51-80

надання  послуг зв’язку   

8

ЦПЗ № 3 м. Волноваха ДД ПАТ «Укрпошта»

Браговська Олена Василівна, начальник

м.Волноваха,

 4-11-89

надання     поштових послуг

         Фізична культура і спорт

         У районі на базі підприємств, організацій і шкіл району є 110 спортивних споруд (55 спортивних майданчиків, 29 майданчиків з тренажерним обладнанням, 1 тенісний корт, 25 футбольних полів). Також є 17 будинків для фізкультурно-оздоровчих занять, 58 спортивних залів та 1 кінноспортивна база. Працює Комплексна дитяча юнацька спортивна школа «Колос» та районна ДЮСШ з 16 тренерами-викладачами, в них тренується 884 людини молоді, в тому числі за видами спорту: гирьовий спорт, дзюдо, футбол, вільна та греко-римська боротьба, теквандо, важка атлетика, самбо, бокс, волейбол і баскетбол.

         Опис, історична довідка

         Заселення Приазовських степів почалось після російсько-турецької війни 1768 – 1774 років. Згодом з’явились грецькі та українські села на території нинішнього Волноваського району. Великим поштовхом до подальшого освоєння і розвитку краю стала діяльність англійського капіталіста Джона Юза, який здійснив будівництво залізниці від Ясинуватої до Маріуполя через Оленівські кар’єри. Днем народження станції і міста Волновахи (назва пішла від однойменної невеличкої річки) став 1881 рік, коли через станцію пройшов перший залізничний потяг. А вже в 1904 році ст. Волноваха перетворилась на залізничний вузол.   

         Район утворений 7 березня 1923 року на підставі постанови Президії ВУ ЦК «Про адміністративно-територіальний поділ Донецької губернії, утворення округів та районів». Волноваський район, адміністративним центром якого є місто Волноваха, розташований у степовій зоні на південному заході Донецької області.

         Площа сільськогосподарських угідь  дорівнює 138,5 тис. гектарів, на яких вирощують зернові, технічні, кормові, кормо баштанні культури, а також багаторічні й однорічні трави. Розвинене овочівництво.

         Ґрунти складаються, в основному, з чорноземів звичайних середньо гумусних, а в западинах річок і низовинах балок ґрунти лугові.
Відкриті та розвідуються родовища: залізних руд, золота, срібла, алмазів, ніобію, танталу, цирконію, вольфраму, молібдену, свинцю, цинку, літію, титану, ванадію, берилію, рідкоземельних елементів (церію, лантану, іттрію тощо), фосфоритів, вермикуліту, алюмінієвої, каолінової, карбонатно-магнезіальної полевошпатової, камнесамоцвітної і декоративно-облицювальної сировини. 
         На території Волноваського району розташований Великоанадольський ліс, заснований у 1843 році видатним діячем лісівницької і географічної науки В.Є. Графом. За кваліфікацією має статус державного лісного заказника.

   

Малий бізнес

         Сьогодні малий і середній бізнес став надзвичайно важливим фактором соціально – економічного розвитку нашого району. Розвиток підприємницької діяльності є невід’ємною складовою вирішення економічних та соціальних проблем як району, так і держави в цілому.

         Реалізація державної політики в сфері малого і середнього бізнесу в районі спрямована на зменшення втручання у діяльність суб’єктів господарювання, надання інформаційної та фінансової підтримки особам, що бажають розпочати власну справу.

         В районі розроблена і реалізується Програма розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2018 роки, яка затверджена рішенням сесії районної ради від 22.02.2017 № 7/13-302.

         Кількість малих підприємств складає близько 513 одиниць. Середньооблікова чисельність працюючих на малих підприємствах склала близько 2 тис.осіб.

         Число підприємців – фізичних осіб становить 2407.

         Структура сфери діяльності малого бізнесу значних змін на протязі багатьох років не зазнає. Діяльність малого бізнесу району головним чином орієнтована на посередницько – торговельну сферу і діяльність у сфері послуг – близько 50%.

         Розпорядженням голови райдержадміністрації від 01.12.2013 №572 було створено при райдержадміністрації Центр надання адміністративних послуг, через який суб’єкти господарювання отримують 45 адміністративних послуг.

Промисловість району.

У Волноваському районі діють 11 підприємств, які виробляють продукцію промисловості.

 Це 3 підприємства добувної промисловості – ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» (вапняк металургійний, щебінь), філіал «ЦУП» ПАО «Укрзалізниця» ВП «Хлібодарівський кар’єр» (щебень) і ТОВ «НВП Донбаснерудпром» (каолін).

 Переробна промисловість – 4 підприємства: ПрАТ «Екопрод», ТОВ «Маріупольська птахофабрика», ПрАТ «Діанівська птахофабрика», ТОВ «Афродіта» - ці підприємства займаються виробництвом та переробкою сільськогосподарської продукції.

 2 підприємства – виробництво неметалевих виробів – ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» (вогнетриви), ТОВ «Кальдеріс Україна» (вогнетриви).

2 підприємства – виробництво теплової енергії  - виробнича одиниця «Волновахаміжрайтепломережа» та виробництво води – Волноваське ВУУКГ КП «Компанія «Вода Донбасу».

Найбільшу частину в загальному обсязі реалізованої промислової продукції займає добувна промисловість – близько 54,8%.

Підприємствами ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат» та ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління» здійснюється випуск продукції, що відповідає міжнародним стандартам ISO. Обсяг виробництва продукції, сертифікованої за стандартами ISO складає близько 70,0 % у загальному обсязі реалізованої продукції.

Основне коло промислових підприємств району

№ з/п

Назва підприємства

ПІБ керівника

Місцезнаходження підприємства, телефон

Основний вид діяльності

1

ПрАТ «Новотроїцьке рудоуправління»

Хохотва Микола Владиславович, в.о. голови правління

с.Новотроїцьке, 0503286620

видобуток вапняка металургійного та щебня

2

філіал «ЦУП» ПАО «Укрзалізниця» ВП «Хлібодарівський кар’єр»

Степаненко Євген Олександрович, начальник

с.Хлібодарівка, 0500581651

видобуток щебня

3

ТОВ «НВП Донбаснерудпром»

Марков Микола Олексійович, генеральний директор

м.Волноваха,

0504731392

видобуток каоліну

4

ПрАТ «Екопрод»

Мельник Іван Іванич, генеральний директор

м.Волноваха,

4-16-41

переробка сільгоспродукції

5

ТОВ «Маріупольська птахофабрика»

Сарбаш Валерій Антонович, голова правління

с. Степне,

59-2-10

переробка сільгоспродукції

6

ПрАТ «Діанівська птахофабрика»

Топоркова Олена Іванівна, голова правління

с.Діанівка,

96-4-23

переробка сільгоспродукції

7

ТОВ «Афродіта»

Гетун Дмитро Васильович, директор

м.Волноваха,

 4-11-26

переробка сільгоспродукції

8

ПАТ «Великоанадольський вогнетривкий комбінат»

Голубєв Дмитро Олексійович, керівник

с Володимирівка, (062) 3320060

виробництво вогнетривів

9

ТОВ «Кальдеріс Україна»

Климов Володимир Геннадійович, генеральний директор

с Володимирівка, 0676235875

виробництво вогнетривів

10

ВО «Волновахаміжрайтепломережа»

Демішев Юрій Петрович, директор

м.Волноваха,

4-15-16

виробництво теплової енергії 

11

Волноваське ВУУКГ КП «Компанія «Вода Донбасу»

Тішковський Віктор Володимирович, начальник

м.Волноваха,

4-14-18

виробництво води

Надрукувати

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2021  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
  Донецька область, м. Волноваха,
            вул. Героїв 51 ОМБр, 1
+38(06244) 4-14-37
ca3bf05cfab74677e5b73b130bd30991        8a770507298d728a1e3e039a0507dd8e