Міненерго та Держенергоефективності підготували низку законопроєктів, щоб створити сприятливі умови для заміщення газу

    Серед пріоритетних законодавчих ініціатив Міненерго та Держенергоефективності – створити сприятливі умови для розвитку вітчизняної біоенергетики. Це перспективний напрям, здатний зменшити залежність від імпорту традиційних енергоресурсів.

     Як свідчить статистика, лише минулого року за імпорт газу сплачено 3 млрд доларів.

Продовжити

Надрукувати

Міненерго та Держенергоефективності ініціювали та розробили 2 законопроєкти для відновлення ЕСКО та його розширення на об’єкти ТКЕ і водоканали

    Міненерго та Держенергоефективності ініціювали та підготували два важливих законопроекти щодо подальшого безперешкодного впровадження ЕСКО-механізму як у бюджетних установах, так і на об’єктах ТКЕ та водоканалах, зокрема:

1) Законопроєкт щодо зняття існуючих на сьогодні бар’єрів для ЕСКО-закупівель на об’єктах державної та комунальної форми власності

    Для цього передбачається приведення у відповідність Закону України про енергосервіс до Закону України «Про публічні закупівлі».

    Як наслідок, прийняття законопроєкту розблокує запуск численних нових проєктів з термомодернізації дитячих садків, шкіл, лікарень та інших бюджетних установ. На сьогодні завдяки ЕСКО-інвестиціям впроваджується вже понад 540 таких проєктів із економією енергоспоживання від 20% до 70%.

     «Для бюджетних установ ЕСКО-проєкти – це можливість провести давно заплановані заходи з енергоефективності за рахунок приватних інвестицій, зменшити витрати на оплату комунальних послуг та підвищити комфортні умови перебування у будівлях, особливо взимку», - прокоментував т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

2) Законопроєкт щодо розширення енергосервісу на сфери теплопостачання, централізованого питного водопостачання, централізованого водовідведення

Пропонується забезпечити повернення інвестицій ЕСКО-компаніям через запровадження рахунків із спеціальним режимом використання для розрахунків за енергосервісними договорами.

    Прийняття такого законопроєкту дасть змогу залучити інвестиції в модернізацію таких об’єктів ТКЕ та водоканалів та реалізувати заходи без збільшення тарифів на відповідні послуги таких підприємств.

    В цілому обидва законопроекти заслуговують уваги та реалізації, оскільки дозволять:

- продовжити функціонування ЕСКО-механізму як дієвого інструменту інвестування в енергоефективність об’єктів державної та комунальної форми власності;

- зменшити споживання енергоресурсів на зазначених об’єктах;

- скоротити витрати на оплату комунальних послуг;

- підвищити комфорт перебування у бюджетних установах;

- забезпечити довгоочікувану модернізацію об’єктів ТКЕ та водоканалів.

Наразі законопроєкти знаходяться на погодженні у ЦОВВ та готуються до розгляду Урядом.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Надрукувати

Україна може позбутися залежності від імпорту газу завдяки біоенергетиці

  Потенціал та необхідні кроки для розвитку біоенергетики, у т.ч. біометану і відновлюваних газів обговорили учасники онлайн-семінару, організованого Біоенергетичною асоціацією України із партнерами.

Продовжити

Надрукувати

Енергоефективність - це потужний міжсекторальний інструмент для декарбонізації та розвитку конкурентоздатної економіки

На цьому наголосив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура, виступаючи на 11-му Європейсько-українському енергетичному дні «Відновлення після кризи: Чи актуальна «Зелена» Угода для України?».

Як відомо, енергоємність ВВП України – втричі вища, ніж у Німеччині, і в середньому у 2 рази більша, ніж в ЄС. Інструментом для вирішення цієї проблеми є саме енергоефективність, яку потрібно розвивати абсолютно в усіх секторах (будівлях, промисловості, транспорті та ін.).

Продовжити

Надрукувати

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Керівникам підприємств,

установ та організацій – споживачам теплової енергії (лікувальним, дошкільним, навчальним та іншим закладам соціального призначення) Донецької області

Щодо підготовки теплових господарств

до роботи в опалювальний період

2020-2021 років

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Продовжити

Надрукувати

Про початок опалювального періоду 2019-2020 років на території району

  В.о. голови Волноваської  райдержадміністрації О.Сидоренко прийнято розпорядження від 03 вересня 2019 року № 410 «Про початок опалювального періоду 2019-2020 років на території району» (далі – розпорядження),  яке зареєстроване в Головному територіальному управлінні юстиції у Донецькій області 25 вересня 2019 року № 273/2986. Розпорядженням передбачається розпочати опалювальний період 2019-2020 років для споживачів району з 16 жовтня 2019 року. У разі зниження середньої добової температури зовнішнього повітря до 8 град. С  протягом трьох діб, розпочати включення систем опалення.

Надрукувати

«Як заощадити електричну енергію за допомогою комп'ютерної техніки».

В сучасних квартирах встановлено величезну кількість побутових приладів, що працюють від електричної мережі: телевізори, чайники, праски, радіоприймачі та багато іншого. Багато споживачів недооцінюють втрати електроенергії, через встановлене у них комп’ютерне обладнання. Чим менш економічні ці пристрої, тим більше витрат має споживач.

Економія енергії - це допомога природі через зменшення виробництва енергії і зменшення викидів, для цього не потрібно надзусиль – кожен з нас може внести свою долю в «зелений» рух.

Після завершення роботи, перегляду новин або фільмів у інтернеті, у разі якщо вам тривалий час непотрібен комп’ютер, його необхідно вимикати з електричної мережі разом з монітором, при можливості, виймаючи вилку з подовжувача або розетки. Це дозволяє забезпечити недопущення споживання енергії в режимі очікування.

Операційна система комп’ютера має можливість проводити регулювання параметрів енергоспоживання або автоматичне відключення комп’ютеру, які можна адаптувати для свого робочого режиму. Крім цього, дуже важливо вимикати комп’ютер на той час, коли він не буде використовуватися. Це відноситься і до тих, хто звик ввечері вимикати комп’ютер не вимикаючи дисплея.

Показники енергоспоживання для будь-якого комп’ютера чи ноутбука можна налаштувати і вручну: натиснути на праву кнопку миші на екрані, вибрати вкладку «Параметри екрану» - розділ «Живлення та сплячий режим», натиснути «Додаткові параметри живлення». Для мінімального споживання рекомендуються такі параметри:

Параметри роботи

від електромережі

від акумулятора

Погашення екрану

15 хв.

5 хв.

Відключення жорсткого диску

20 хв.

10 хв.

Режим очікування

30 хв.

15 хв.

Сон

1 год.

30 хв.

При виборі нового комп’ютера варто перевірити наявність знаку Energy Star на етикетці системного блоку.

 

Європейська комісія Energy Star надає детальну інформацію про екологічне маркування, а також про споживання енергії сучасними офісними комп’ютерами на сайті www.eu-energystar.org. На цьому веб-сайті є калькулятор для підрахунку енергії, яку споживає комп’ютер, монітор і проекційне обладнання в компаніях та в громадському секторі, а також в кінцевих споживачів. Він дозволяє детально порівняти споживання енергії і загальні витрати, враховуючи багато факторів.

Приклад споживання електричної енергії комп’ютером:

 

Офісний комп’ютер

Потужний ігровий комп’ютер

Сумарна електрична потужність компонентів комп’ютера та монітора

0,4 кВт

0,8 кВт

Споживання електричної енергії у годину

0,4 кВт*год

0,8 кВт*год

Витрати на роботу комп’ютера за годину

0,4 грн.

0,8 грн.

Споживання електроенергії за умови роботи

5 годин на добу

2 кВт*год

4 кВт*год

Споживання електроенергії за місяць

60 кВт*год

120 кВт*год

Витрати роботу комп’ютера за місяць

60 грн.

120 грн.

Якщо кожен власник комп’ютерної техніки буде відключати свій комп’ютер або переводити його у режим сну на час коли він йому не потрібен, це приведе до величезної економії електроенергії. Згідно сайту «Вікіпедія» на планеті близько 3 885 567 619 користувачів інтернету, якщо кожен користувач заощадить 5 кВт*год електроенергії у місяць, це збереже понад 15 000 000 000 кВт*год електроенергії, що можна порівняти з річним виробництвом електроенергії у таких державах, як Словенія або Киргизія.

Надрукувати

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2021  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
  Донецька область, м. Волноваха,
            вул. Героїв 51 ОМБр, 1
+38(06244) 4-14-37
ca3bf05cfab74677e5b73b130bd30991        8a770507298d728a1e3e039a0507dd8e