«Як заощадити електричну енергію за допомогою комп'ютерної техніки».

В сучасних квартирах встановлено величезну кількість побутових приладів, що працюють від електричної мережі: телевізори, чайники, праски, радіоприймачі та багато іншого. Багато споживачів недооцінюють втрати електроенергії, через встановлене у них комп’ютерне обладнання. Чим менш економічні ці пристрої, тим більше витрат має споживач.

Економія енергії - це допомога природі через зменшення виробництва енергії і зменшення викидів, для цього не потрібно надзусиль – кожен з нас може внести свою долю в «зелений» рух.

Після завершення роботи, перегляду новин або фільмів у інтернеті, у разі якщо вам тривалий час непотрібен комп’ютер, його необхідно вимикати з електричної мережі разом з монітором, при можливості, виймаючи вилку з подовжувача або розетки. Це дозволяє забезпечити недопущення споживання енергії в режимі очікування.

Операційна система комп’ютера має можливість проводити регулювання параметрів енергоспоживання або автоматичне відключення комп’ютеру, які можна адаптувати для свого робочого режиму. Крім цього, дуже важливо вимикати комп’ютер на той час, коли він не буде використовуватися. Це відноситься і до тих, хто звик ввечері вимикати комп’ютер не вимикаючи дисплея.

Показники енергоспоживання для будь-якого комп’ютера чи ноутбука можна налаштувати і вручну: натиснути на праву кнопку миші на екрані, вибрати вкладку «Параметри екрану» - розділ «Живлення та сплячий режим», натиснути «Додаткові параметри живлення». Для мінімального споживання рекомендуються такі параметри:

Параметри роботи

від електромережі

від акумулятора

Погашення екрану

15 хв.

5 хв.

Відключення жорсткого диску

20 хв.

10 хв.

Режим очікування

30 хв.

15 хв.

Сон

1 год.

30 хв.

При виборі нового комп’ютера варто перевірити наявність знаку Energy Star на етикетці системного блоку.

 

Європейська комісія Energy Star надає детальну інформацію про екологічне маркування, а також про споживання енергії сучасними офісними комп’ютерами на сайті www.eu-energystar.org. На цьому веб-сайті є калькулятор для підрахунку енергії, яку споживає комп’ютер, монітор і проекційне обладнання в компаніях та в громадському секторі, а також в кінцевих споживачів. Він дозволяє детально порівняти споживання енергії і загальні витрати, враховуючи багато факторів.

Приклад споживання електричної енергії комп’ютером:

 

Офісний комп’ютер

Потужний ігровий комп’ютер

Сумарна електрична потужність компонентів комп’ютера та монітора

0,4 кВт

0,8 кВт

Споживання електричної енергії у годину

0,4 кВт*год

0,8 кВт*год

Витрати на роботу комп’ютера за годину

0,4 грн.

0,8 грн.

Споживання електроенергії за умови роботи

5 годин на добу

2 кВт*год

4 кВт*год

Споживання електроенергії за місяць

60 кВт*год

120 кВт*год

Витрати роботу комп’ютера за місяць

60 грн.

120 грн.

Якщо кожен власник комп’ютерної техніки буде відключати свій комп’ютер або переводити його у режим сну на час коли він йому не потрібен, це приведе до величезної економії електроенергії. Згідно сайту «Вікіпедія» на планеті близько 3 885 567 619 користувачів інтернету, якщо кожен користувач заощадить 5 кВт*год електроенергії у місяць, це збереже понад 15 000 000 000 кВт*год електроенергії, що можна порівняти з річним виробництвом електроенергії у таких державах, як Словенія або Киргизія.

Надрукувати

  • Ban Pr
  • Ban Urad
  • Ban Vr
  • Ban Don

© 2021  Волноваська районна державна адміністрація. Використання будь-яких матеріалів, що опубліковані на цьому сайті, дозволяється при умові посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на офіційний сайт.

logo
  Донецька область, м. Волноваха,
            вул. Героїв 51 ОМБр, 1
+38(06244) 4-14-37
ca3bf05cfab74677e5b73b130bd30991        8a770507298d728a1e3e039a0507dd8e