Коли проводити повний розрахунок, якщо закінчення строкового трудового договору припадає на вихідний день?

Дата: 14.09.2022 17:04
Кількість переглядів: 59

Враховуючи норми ст. 2411КЗпП України – коли строки визначаються днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається строк. Якщо останній день строку припадає на святковий, вихідний або неробочий день, то днем закінчення строку вважається найближчий робочий день.

Але, якщо закінчення строкового трудового договору припадає на вихідний день, то  працівникові в останній перед вихідним днем, на який припадає закінчення строкового договору, необхідно  видати трудову книжку  з внесенням до неї запису (в разі ведення її в паперовому вигляді) про звільнення і провести розрахунок відповідно до статті 116 КЗпП України.

Отже, всі необхідні розрахунки та оформлення необхідно зробити напередодні дня звільнення, якщо він припадає на вихідний день, в іншому випадку  строковий трудовий договір буде вважатися  як продовжений на невизначений строк згідно статті 391 КЗпП України.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь