Донеччина працює над розвитком безбар’єрного простору, враховуючи нові виклики сьогодення
Безбар’єрність — це не просто про комфортне життя для людей будь-якого віку, статі та стану здоров'я, а іноді й про життя та розвиток взагалі. Мільйони українців, серед яких маломобільні люди, молодь, жінки, люди літнього віку, люди з інвалідністю, через численні бар'єри не можуть реалізувати себе, а в деяких випадках навіть забезпечити власні базові потреби.
Війна загострила всі ці питання. Ветерани, які отримали травми та поранення, люди, що втратили домівки та змушені шукати прихисток в інших громадах, діти, які пережили більше ніж багато хто з дорослих, люди, які втратили когось з близьких, роботу чи живуть в постійному стресі вже понад рік — всі ми тою чи іншою мірою відчули на собі тягар бар’єрів в повсякденному житті.
«Протиставити руйнуванню і хаосу, які несе російський загарбник, — відбудову. На практиці втілити наші спільні цінності, де людина та її життя — понад усе», — заявила перша леді Олена Зеленська.
На засіданні Уряду, яке відбулось 25 квітня, було затверджено План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Повномасштабне вторгнення рф не завадило реалізації Плану заходів на 2021-2022 роки з виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні, і сьогодні Донеччина та вся країна переходить до наступного етапу. План заходів на 2023-2024 роки, який було підтримано Урядом та попередньо схвалено Радою безбар’єрності, визначає 4 пріоритетні напрямки роботи: безбар’єрний простір; безбар’єрні товари; безбар’єрні послуги; безбар’єрна інформація. Активну роль відіграватимуть обласні військові адміністрації та органи місцевого самоврядування.
Донецька обласна військова адміністрації продовжує роботу над розвитком без’бар’єрності в регіоні, не зважаючи бойові дії. Наразі в ОВА вже розроблено План заходів на 2023-2024 рік з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Донецькій області.
Зважаючи на безпекову ситуацію, обласна військова адміністрація була значно обмежена в плануванні ресурсів та визначенні реальних строків виконання великої кількості можливих заходів. Однак, затвердження Плану заходів є необхідним для досягнення цілей реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, що позитивно вплине на подолання негативних наслідків, спричинених відкритим повномасштабним вторгненням військ російської федерації на територію України. В той же час, зі стабілізацією ситуації на території області, за необхідністю будуть вноситися зміни до затвердженого Плану заходів на 2023-2024 роки із створення безбар’єрного простору в Донецькій області.
План заходів сформований структурними підрозділами Донецької облдержадміністрації спрямований на забезпечення рівних можливостей кожної людини реалізовувати свої права, отримувати послуги у всіх сферах життєдіяльності на рівні з іншими громадянами держави та на результат досягнення визначених цілей за п’ятьма напрямами безбар’єрності: фізична, інформаційна, цифрова, суспільна та громадянська, освітня.
Для того, щоб повністю охопити всі необхідні сфери життєдіяльності було проведено електронні консультації з громадськістю, а зараз План заходів проходить процедуру затвердження.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)