Порядок утворення патронатної сім’ї!

Дата: 26.04.2024 12:12
Кількість переглядів: 78

 Фото без описуСім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов'язки патронатного вихователя на професійній основі, тимчасово допомагаючи дитині, яка опинилися у складних життєвих обставинах.

 

Патронатне виховання – це непроста і дуже благородна справа, метою якої є допомогти дітям, котрі опинилися у складних життєвих обставинах. Надати їм такі необхідні у важкий період турботу, любов та підтримку. Допомогти не лише фізично, а й морально, аби дитина відчувала себе спокійно, в безпеці і не втрачала довіру до дорослих.

Особа, яка виявила бажання стати кандидатом у патронатні вихователі, подає за місцем свого фактичного проживання:

1) заяву про намір стати патронатним вихователем;

2) заяву про згоду на влаштування дитини до сім’ї патронатного вихователя від усіх членів сім’ї, а також осіб, які фактично проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі, в тому числі біологічних дітей, якщо вони досягли такого віку та розвитку, що можуть її висловити;

3) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі, добровільного помічника та осіб, які фактично проживають разом з ним, складені за формою;

4) довідки про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінальним процесуальним законодавством, кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які досягли 14-річного віку і проживають разом з ним;

5) копії таких документів:

  • паспортів кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника або за технічної можливості електронні копії паспорта громадянина України;
  • паспорта іноземця або посвідки на постійне проживання, що посвідчує особу без громадянства; або електронну копію одного з передбачених Податковим кодексом України, документів з даними про реєстраційний номер облікової картки платника;
  • свідоцтва про шлюб або інший документ, що підтверджує родинні стосунки або сімейні відносини кандидата у патронатні вихователі та добровільного помічника;
  • документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Заяви з необхідними документами подаються в паперовій чи за технічної можливості в електронній формі.

Якщо органом місцевого самоврядування або військово-цивільною адміністрацією утворено центр надання адміністративних послуг, заява та необхідні документи подаються через такий центр.

Організацію заходів з первинного відбору кандидатів у патронатні вихователі забезпечує служба  у справах дітей.

Кандидат   у   патронатні   вихователі,   який  пройшов  первинний  відбір, разом  з  повнолітнім   членом  своєї  сім’ї, що братиме участь у наданні послуги патронату над  дитиною  (чоловік  або  дружина кандидата у патронатні вихователі, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом, - за згодою), за клопотанням соціального закладу проходить обов’язкове навчання за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
Навчання  кандидатів  у  патронатні вихователі та членів їх сімей, що братимуть  участь   у  наданні  послуги   з   патронату   над дитиною, організовує та проводить обласний,  Київський  та Севастопольський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
За  результатами  навчання  регіональний  центр  видає кандидатові у патронатні  вихователі  та  членові його сім’ї довідку про проходження навчання  та у разі його успішного проходження - рекомендацію про можливість надання послуги з патронату над дитиною.
Орган опіки та піклування протягом місяця у разі наявності рекомендації про можливість надання послуги з патронату над дитиною укладає з кандидатом у патронатні  вихователі  договір  про  надання  послуги з патронату над дитиною. Обов’язки,   права  та  відповідальність  патронатного  вихователя  під  час  перебування  дитини у його сім’ї визначаються договором про патронат над дитиною.  Патронатний  вихователь  та  особи,  які проживають разом з ним, не рідше ніж один раз на рік проходять обов’язкове медичне обстеження, що підтверджується висновками про стан здоров’я.
Регіональний центр за направленням соціального закладу забезпечує підвищення   кваліфікації   патронатного   вихователя   не   рідше   ніж  один  раз на рік за програмою, затвердженою Мінсоцполітики.
Проїзд кандидатів у патронатні вихователі та членів їх сімей, проживання під час проходження навчання та підвищення кваліфікації фінансуються за рахунок коштів організацій, благодійних фондів, інших джерел, не заборонених законодавством, або за власний рахунок.

За більш детальною інформацією звертайтесь  до Служби у справах дітей Волноваської райдержадміністрації за телефоном 0956793387.

 

 

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь