Якісна та сучасна реабілітація: як допомагають людям з інвалідністю у державних установах Мінсоцполітики

Дата: 10.12.2024 12:08
Кількість переглядів: 46

Фото без описуВійна змінила наше життя і поставила державу та кожного українця перед новими викликами. Один з них – збільшення кількості людей з інвалідністю, які потребують якісної реабілітації. Важливою також є і постійна реабілітаційна допомога для дітей з інвалідністю. Реабілітація може бути медичною, психолого-педагогічною, фізичною, соціальною, професійною. Державні реабілітаційні установи Мінсоцполітики безоплатно допомагають дорослим і дітям з інвалідністю відчути себе сильнішими, впевненішими, долаючи бар'єри на шляху до активного життя.

 

Центр реабілітації «Пролісок» — це установа, що забезпечує комплексну підтримку дітей з інвалідністю, пропонуючи, зокрема, інтерактивну арттерапію та спеціалізовані програми відновлення, які допомагають покращити якість життя пацієнтів. Установа пропонує різноманітні психолого-педагогічні та медичні послуги, спрямовані на розвиток, соціальну адаптацію та здоров’я дітей. Центр розрахований для одночасного перебування 100 дітей з інвалідністю (зокрема, для проживання 30 дітей).

Центр комплексної реабілітації «Промінь» - це центр комплексної реабілітації, що спеціалізується на роботі з дітьми з інвалідністю до 18 років. У реабілітаційному центрі пропонуються послуги, яких ви не знайдете в інших установах. Наприклад, однією з головних переваг є роботизована механотерапія G-EO EVOLUTION, яка допомагає дітям з проблемами руху відновлювати фізичну активність завдяки новітнім технологіям. Також важливою частиною реабілітаційного процесу є апаратна терапія зору. За допомогою пристроїв, як “Амбліокор” та “Бівізіотренер”, фахівці можуть допомогти покращити зір у дітей з різними порушеннями. Крім цього, центр пропонує курс гідрокінезотерапії, а також різноманітні методи корекції та розвитку: від арт-терапії та музикотерапії до сенсорно-моторної корекції. Центр готовий одночасно приймати 158 дітей, що дозволяє надавати підтримку великій кількості пацієнтів.

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» у Миколаєві — це не лише місце, де діти отримують комплексні реабілітаційні послуги. Це також центр, де фахівці реабілітаційних закладів з усієї країни підвищують свою кваліфікацію, щоб надавати ще кращу допомогу тим, хто цього потребує.

 «Мрія» продовжує надавати основні реабілітаційні послуги за дев'ятьма напрямками: рання реабілітація дітей раннього віку (до 7 років) та дітей до 3-х років включно, які належать до групи ризику щодо отримання інвалідності, соціальна реабілітація, психологічна реабілітація, педагогічна реабілітація, професійна орієнтація дітей старшого підліткового та молодшого юнацького віку (14-18 років), фізкультурно-спортивна реабілітація, медична реабілітація,   фізична реабілітація,  механотерапія.

ДП «Центр комплексної реабілітації “Галичина” - у цій реабілітаційній установі вперше в історії України було розроблено нову методику комплексної реабілітації осіб з інвалідністю, яка була запатентована і широко застосовується практично у всіх реабілітаційних закладах. З 2014 року з’явилася гостра необхідність в забезпеченні якісними реабілітаційними послугами військовослужбовців, котрі постраждали внаслідок захисту своєї держави, забезпечення свободи та суверенітету України. Станом на сьогодні, центром було запропоновано надання реабілітаційних послуг на запит від військових госпіталів щодо проведення реабілітації поранених військовослужбовців. У Центрі проходить реабілітацію та протезування до 300 військовослужбовців, для чого облаштовано дві лабораторії з виготовлення протезів. Програма реабілітації відбувається в стаціонарних відділеннях Центру з повним спектром медичної, фізичної, психологічної, соціальної реабілітації. Повсякденно розширюється співпраця з українськими та іноземними партнерами для проведення протезування на рівні світових вимог. Враховуючи зростання потреби в такій реабілітації, ведеться робота для збільшення потужностей одночасного перебування в Центрі до 500 пацієнтів.

        Державний центр комплексної реабілітації «ДонбасПрикарпаття». З початком повномасштабного російського вторгнення реабілітаційний центр “Донбас” у Краматорську, куди у 2022 році влучила російська ракета, мусив ухвалити рішення про релокацію установи до Івано- Франківської області. На Прикарпатті “Донбас” отримав нове приміщення, яке за допомогою донорів облаштували у стислі терміни. Зокрема, закупили і встановили додаткове сучасне обладнання. Тепер якісну реабілітації надають у центрі “Донбас - Прикарпаття”, який зберіг свою славу та розширив перелік послуг. Сьогодні він надає допомогу не лише в Івано-Франківську, а й у філіях - в Угринові та Богородчанах. Наразі у реабілітаційному центрі “Донбас-Прикарпаття” надаються послуги з: фізичної, соціальної, психологічної, фізкультурно-спортивної, медичного спостереження та медичної реабілітації.

Усім, хто приїжджає з інших міст, забезпечується проживання та харчування. Одночасно центр може прийняти до 30 осіб.

Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Поділля», що розташована у Вінниці, надає послуги з: соціально-побутової, психолого-педагогічної, фізичної реабілітації та реабілітаційної медицини, професійної, трудової, а також фізкультурно-спортивної реабілітації. З унікальних послуг - комплексна реабілітація осіб з порушеннями зору (орієнтування в просторі та мобільність, життєве орієнтування, цифрові навички), а також курс реабілітації з опанування навичок активного користування кріслом колісним. Протягом року в установі проходять реабілітацію 240 осіб, в тому числі діти.

 Державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» - у закладі, що розташований на Київщині (с. Лютіж), надають послуги з фізичної реабілітації, медичного спостереження, соціальної реабілітації, психологічної, професійної. Сьогодні установа одночасно може прийняти до 70 осіб. Серед пацієнтів - також ветерани, внутрішньо переміщені особи.

Куди звернутися, аби отримати послуги з реабілітації?

Для того, щоб людина з інвалідністю або дитина з інвалідністю пройшли безоплатну реабілітацію в реабілітаційних установах, що належать до сфери управління Мінсоцполітики, потрібно зробити декілька кроків:

 · ознайомитись з переліком установ;

· обрати ту, яка вам найкраще підходить (наприклад, за переліком послуг, які надає установа);

· зв'язатись з обраною установою за контактами, зазначеними на офіційному сайті або сторінці в соцмережах, повідомити про бажання отримати реабілітацію в закладі;

· надіслати до закладу фото/копії необхідних документів: для дорослої людини з інвалідністю: висновок МСЕК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації) для дитини з інвалідністю: висновок ЛКК та ІПР (індивідуальна програма реабілітації);

 · після отримання документів, заклад зможе поставити вас в графік і повідомить про це додатково;

· після отримання інформації зв'язатись із місцевим управлінням соціального захисту і повідомити про бажання пройти реабілітацію в обраному закладі, подати заяву за місцем перебування;

· УСЗН після опрацювання заяви протягом 3-х робочих днів надсилає відповідне направлення до обраного закладу;

 · заклад протягом 5-ти робочих днів приймає рішення про надання послуг і повідомляє про дату початку курсу реабілітації;

· пройти реабілітацію.

У період надзвичайного або воєнного стану заяву можна подати за місцем фактичного перебування отримувача, зокрема можна надіслати поштою.

З повним переліком реабілітаційних установ можна ознайомитись на офіційних веб-сайтах:  

 


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь