Ромська спільнота на перехресті війни: ініціативи для підтримки ромів у Європі та Україні

Дата: 15.11.2024 10:26
Кількість переглядів: 26

Фото без опису12–13 листопада у Брюсселі, за підтримки Європейської Комісії, мережі ромських організацій ERGO Network та Європейської ініціативи з питань міграції EPIM, відбулася конференція, присвячена координації допомоги українським ромам-біженцям. Цей захід став унікальною платформою для об’єднання зусиль міжнародних інституцій, громадських організацій та представників ЄС, спрямованих на підтримку ромської спільноти, аналіз її потреб і визначення конкретних шляхів для забезпечення ефективної допомоги.

На конференції було представлено широкий спектр учасників — від інституцій ЄС до благодійних та неурядових організацій із Центральної та Західної Європи. Учасники розглянули проблеми, з якими стикаються українські роми, що вимушено, через повномасштабне вторгнення росії в Україну, перебувають у країнах сусідніх з Україною (Молдова, Румунія, Польща, Угорщина, Чехія, Словаччина), а також у Німеччині. Гуманітарні організації з цих держав поділилися інформацією про умови проживання ромських біженців, доступ до освіти, харчування та соціальних послуг.

Учасники від Європейської Комісії поділилися інформацією про заходи, що вживаються для підтримки ромів-біженців в Європі, покращення ситуації як в самих країнах їх тимчасового перебування, так і в Україні, а також щодо включення ромської проблематики до переговорного процесу з набуття Україною членства в Євросоюзі. Учасники обмінялися досвідом із забезпечення кращих практик допомоги ромам-біженцям, що мають місце в Європі.

Заступник Голови ДЕСС Ігор Лоссовський детально розповів про зусилля Уряду України, спрямовані на поліпшення життя ромів у складних умовах триваючої російської агресії та воєнного стану в країні. Зокрема, про імплементацію Ромської стратегії до 2030 року, Плану заходів з її реалізації на 2024-2025 роки, забезпечення ромів документами за спеціально розробленою спрощеною процедурою, моніторинг державними інституціями стану проживання ромів та забезпечення їх освітніх проблем, проведення в Україні соціологічних досліджень з метою з’ясування стану забезпечення потреб та можливостей покращення життя українських ромів.

Учасники конференції наголосили на тому, що російська агресія значно ускладнила становище як ромів-біженців, так і внутрішньо переміщених осіб. Було підкреслено необхідність об’єднання зусиль державних установ, міжнародних гуманітарних організацій та благодійних фондів для ефективного вирішення проблем і покращення умов життя українських ромів у країнах їхнього тимчасового перебування.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь