Увага! Триває обов'язкова евакуація цивільних мешканців Донеччини!
Відповідно до рішення Урядового Координаційного штабу продовжується обов’язкова евакуація до територіальних громад Івано-Франківської області.
Евакуаційні рейси на Прикарпаття курсують за потреби.
Крім того, щодня наявна можливість евакуюватися до територіальних громад Львівської області.
Протягом останнього тижня евакуйовані 125 мешканців Комарської громади.
Щоб врятувати свою родину від постійних обстрілів та безкоштовно виїхати до безпечного регіону необхідно:
залишити заявку за телефонами 0-800-500-121, +380730500121 (Viber, Whatsapp, Telegram, Signal).
Відповідальні особи за евакуацію:
у Великоновосілківській громаді – Вікторія ВОРОБЦОВА, тел.0954626139,
в Комарській громаді – Ольга ОСТРОВСЬКА, тел. 0951116165.
Щотижня списки бажаючих евакуюватися передають до Донецької обласної державної адміністрації, обласної військової адміністрації.
Відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332 (із змінами), допомога внутрішньо переміщеним особам, призначається за наявності їх в переліку осіб, яких обов’язково/примусово евакуюють, що затверджується обласною державною (військовою) адміністрацією, з якої здійснюється обов’язкова евакуація.
Департамент соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації складає потребу у розміщенні та готує списки для безкоштовного розміщення в більш безпечних містах України.
Евакуйованих мешканців відправляють до міста Павлоград Дніпропетровської області, далі за потребою громадян та наявністю вільних місць відправляють до закладів комунальної форми власності, визначених місцями тимчасового проживання.
За інформацією Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації евакуйовані родини з дітьми знаходять прихисток у Центрах Надії та Відновлення організації Save Ukraine
В умовах повномасштабної війни Благодійний фонд Save Ukraine забезпечує евакуацію із зони бойових дій представників найбільш вразливих верств населення, залучаючи для цього кваліфікований персонал, техніку та інші наявні можливості. На базі Центрів Надії та Відновлення організації Save Ukraine здійснюється реабілітація людей, переміщених унаслідок війни. Діти разом із батьками або опікунами тут перебувають до трьох місяців і отримують притулок, гуманітарну допомогу, психосоціальну підтримку тощо.
Центр Надії та відновлення у місті Києві діє з 1 вересня 2022 року. Заклад розрахований на перебування тут до 200 людей, серед яких – дорослі і діти.
У центрі - 33 кімнати, в кожній з яких можуть перебувати, залежно від складу родин, дві невеличкі сім’ї (зазвичай це мами з дітьми).
Працівники закладу зазначають: перш ніж оселитися у цьому шелтері, евакуйовані родини скористалися допомогою волонтерів, або телефонували на гарячу лінію організації Save Ukraine. Зараз до закладу, що діє у столиці, найчастіше прибувають мешканці Костянтинівки, Покровська, Добропілля Донецької області. Нещодавно прибула й родина з Дніпровської області. У 2022-2024 роках бувало, що переважали евакуйовані з Харківської та Херсонської областей.
Кейс-менеджер Центру Надії та Відновлення Світлана Аврамова, як і її колега Аліна Шворнєва, прибули до Києва з Бахмута у 2022 році, й відтоді працюють в організації Save Ukraine. Обидві за фахом – соціальні працівниці, раніше працювали в управлінні соціального захисту Бахмутської районної державної адміністрації.
Загалом у Центрі Надії та Відновлення, очолюваному Марією Дмитрик, три кейс-менеджери, а також покоївки, охоронці, адміністратор, завгосп. Переважна більшість персоналу – внутрішньо переміщені особи.
Термін перебування евакуйованих сімей у центрі – три місяці. Далі родини, які здатні самостійно подбати про себе, підшукують для себе житло. Представники команди Save Ukraine допомагають їм і в цьому – підказують сайти, на які можна звернутися за вирішенням існуючих проблем. Є також власна група цієї організації, в якій періодично розміщують оголошення щодо надання роботи, житла тощо. З низки нагальних для ВПО питань із командою Save Ukraine співпрацює також організація «Право на захист».
Сім'ї з дітьми за час перебування в центрі отримують допомогу з різних напрямків, серед яких – гуманітарна, що включає надання продуктів харчування, засобів гігієни, одягу, взуття; юридична, що передбачає оформлення довідок ВПО, відновлення документів, оформлення фінансової допомоги; медична, що пов’язана з оглядом дітей в лікарні «Охматдит» та допомогою при підписанні декларації з сімейним лікарем у місцевій поліклініці; психологічна, з консультації та догляду психологів для дітей та дорослих і з проведення занять з арттерапії; освітня, що включає допомогу при влаштуванні дітей до садочків та шкіл, відвідування Денного центру.
Буває, що мешканці прифронтової зони говорять: нам нікуди їхати, бо нас ніхто ніде не чекає. Але приклад Центрів Надії та Відновлення БФ Save Ukraine показує зворотне: тут завжди привітно й гостинно зустрічають людей, що постраждали від війни, і працівники цієї організації віддають кожному з прибулих дітей і дорослих частинку свого серця, надихаючи їх на оптимізм і вселяючи віру, що все буде добре!
Евакуація — це складно, але необхідно!
Евакуація рятує життя!
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)