Молодь Волноваського району спільно з Волноваською громадою реалізують в Дніпрі екопроєкт «Еко-стиль життя: гармонія через природу»

Дата: 14.05.2025 12:31
Кількість переглядів: 35

Фото без описуМолодь з Волноваської, Вугледарської, Великоновоселківської, Ольгинської та Комарської громад реалізує екологічну ініціативу «Еко-стиль життя: гармонія через природу» в межах конкурсу мінігрантів «DIY Community», що впроваджується ЮНІСЕФ.

💡 Як все починалось?

Молодь Волноваського району розробила і подала проєктну заявку, яку підтримали Волноваська районна державна адміністрації та Волноваська міська військово-цивільна адміністрація.

Після цього команда молоді пройшла 3-денний проєктний воркшоп - отримала знання з проєктного менеджменту, стратегічного планування, командної взаємодії та підготовки до практичної реалізації ініціативи.

📌 Програма проєкту охоплює такі активності в Дніпрі:

• Відкриття проєкту: “Екосвідомість: перші кроки” Інтерактивна зустріч: знайомство, обговорення проблем довкілля, “Колесо екозвичок”

• Екопоїздка до ландшафтного парку Світлани Кульбашної

• Флешмоб у парковій зоні задля популяризації дбайливого ставлення до природи

• Еко-толока «Зробимо місто чистішим» (прибирання території, пікнік без сміття)

🌱 Чому це важливо?

Такі ініціативи не лише сприяють покращенню екологічного стану громад, а й активно залучають молодь до процесів змін. Особливо це актуально для молодих людей з числа ВПО, які часто опиняються в ізоляції, втрачають соціальні зв’язки та віру у власну спроможність впливати на суспільство.

Молодь із числа ВПО — це про потенціал. Про силу. Про тих, хто, попри зміну місця проживання, життєві потрясіння та виклики, зберігає жагу до розвитку й готовність творити зміни. Це надзвичайно продуктивний, енергійний, ініціативний ресурс, який вже сьогодні формує майбутнє.

Їм не треба вказувати, що робити — достатньо дати інструменти, середовище й довіру. Участь у подібних проєктах — це для них не лише спосіб проявити себе, а й прямий шлях до формування лідерства, зміцнення віри в себе, відчуття приналежності до громади. І головне — це момент, коли з особистої історії народжується спільна дія, яка об’єднує, змінює простір довкола й залишає по собі відчутний слід.

💬 Ольга Лісконог, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Волноваської міської ВЦА:

«Попри всі виклики, з якими стикнулась наша молодь, вона залишається надзвичайно активною, впевненою в собі та готовою діяти. Їхня участь у подібних ініціативах — це справжній новий подих для тих міст і громад, до яких вони переселилися. Ми бачимо, як ці проєкти об’єднують місцеву молодь та молодь з числа ВПО, створюючи потужний синергійний ефект. І саме з таких ініціатив народжується сталий розвиток, який продовжує жити навіть після завершення проєкту».

💬 Тетяна Корніченко, в.о. начальника відділу культури, освіти, молоді і спорту Волноваської РДА:

Цей проєкт є дуже важливим для нашої молоді, саме через прокачування екологічних звичок ми можемо досягти усвідомленого бережливого ставлення до навколишнього середовища. У нашому рідному місті Волноваха ми часто проводили толоки, в яких брали участь мешканці нашого міста. Більшість дітей з Волноваськаго району навчаються дистанційно, мало спілкуються з однолітками, а цей проєкт допоможе згуртувати та об'єднати нашу молодь.

💬 Бакаєв Назарій, учасник проєкту:

«На мою думку, цей проєкт є важливим, тому що навіть у такий час як зараз потрібно не забувати про екологію. Особисто для мене, поштовхом стало те, що у парках, де я зазвичай проводжу свій вільний час, хоч і є смітники, але люди кидають сміття де їм захочеться, і це погіршує зовнішній вигляд парку, та заважає отримати естетичну насолоду від прогулянки по ньому, мені здається буде доречним поглибити знання молоді у сфері екології, тому що наше майбутнє, саме у нашій молоді та дуже важливо привчити іх до дбайливого ставлення до навколишнього середовища».

💬 Дар’я Рєзнік, учасниця проєкту:

«Я зацікавилась цим проєктом бо завжди помічала, як багато людей знецінюють нашу природу, як купи сміття розкидані у різних містах відпочинку. Я хочу це змінити, хочу зробити це місто краще, як було у нас вдома.. В нас завжди були прибрані та охайні вулиці, якими хотілось пройтись, парки якими ми часто гуляли з друзями та батьками, хочу щоб так само було і тут, у Дніпрі. Тому я дуже вдячна можливості зробити місто краще)».

Цей проєкт надихне інших! Молодь не просто змінює середовище — вони змінюються самі й змінюють громади, до яких тепер належать.

Програма ЮНІСЕФ у Донецькій області реалізується ГО “Заходи” у партнерстві з ГО "Країна розвитку" за підтримки Донецької ОДА



Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь