Уповноважений ВР України з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Офіс Омбудсмана розробив спеціальну брошуру, яка містить важливу інформацію про домашнє насильство: його ознаки, як розпізнати, що ви або хтось поруч є жертвою, а також куди звертатися за допомогою.
В умовах повномасштабної війни суттєво зріс ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Багато українців через бойові дій та фінансові труднощі змушені були покинути власні оселі й шукати прихисток далеко від дому, зокрема й за кордоном.
Жоден з постраждалих не винен у тому, що сталося. В такому випадку ізоляція та стигматизація (негативне виділення суспільством людини) — неприпустимі. Нерідко через відчуття ізольованості люди, які пережили насилля, прагнуть дистанціюватися попри те, що вони потребують допомоги та підтримки.
Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів, щорічно близько двох мільйонів людей стають «живим товаром».
Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, стає жахливою та руйнівною зброєю, яку ворог свідомо використовує у воєнних конфліктах для створення атмосфери страху, безпорадності та деморалізації населення.
Якщо говорити з незнайомими людьми про особисте страшно, розкажи про ситуацію комусь близькому. Другу, родичу чи просто тому, кому довіряєш. Постарайся тримати контакт із цією людиною, щоб вона/він знали, де ти знаходишся і чи все у тебе гаразд Та коли буде готовність або критична необхідність, будь ласка, звернися до служб підтримки! Більше про те, куди звертатись по допомогу у випадку домашнього насильства у інфографіках